• Rok szkolny 2023/2024

      Rowerowy maj

      Kochani Uczniowie klas I-VIII i pracownicy Naszej Szkoły!

      W tym roku szkolnym cała nasza szkoła weźmie udział w ogólnopolskiej kampanii pod hasłem ROWEROWY MAJ pod patronatem Urzędu Miasta Łodzi. Każdy z uczniów dostanie indywidualnie przesłany regulamin kampanii na konto rodzica na Librusie oraz zasady majowego przyjeżdżania rowerem, hulajnogą, rolkami, bądź deskorolką do szkoły oraz w którym miejscu będziecie mogli pozostawiać sprzęt. Zostaną rozdane za kilka dni dzienniczki, gdzie będzie codziennie zapisywany przyjazd. Każdy uczeń oraz pracownik Szkoły dostanie od Nas taki dzienniczek. Kampania rusza po powrocie z majówki 6.05. i potrwa do końca maja. Bądźcie czujni na dalsze informacje na Librusie. Zakręćmy się tej wiosny na ekologię i nasze zdrowie.

      Inicjatywa miasta Łódź – Galante Sprzątanie w SP 114!

      Nasza szkoła włączyła się w kolejną fantastyczną akcję „Galante Sprzątanie - wiosenne porządki!”. Uczniowie naszej szkoły galancie wysprzątali okolice naszej szkoły i tym samym pomogli wysprzątać miasto Łódź na wiosnę dzięki ogólnołódzkiej inicjatywie.

      Zapraszamy do fotorelacji pod poniższym linkiem!

      >>prezentacja<<

      Międzynarodowy Dzień Kobiet

      8 marca jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kobiet. Dziewczynki oraz wszystkie panie pracujące w naszej szkole zostały obdarowane sympatycznymi uśmiechami oraz drobnymi upominkami. Najczęściej chłopcy i mężczyźni wręczali kwiaty. Bardzo za nie dziękujemy. Kobiety zaś przygotowały na dziś kwiatowe stroje, opaski, wianki, kolczyki czy broszki. To był wspaniały dzień kwiatem malowany.

      >>prezentacja<<

      Czytamy przedszkolakom

      Uczniowie klas 3a i 3b wybrali się do Przedszkola Miejskiego by przeczytać swoim młodszym kolegom opowiadanie. Przedszkolaki siedziały zasłuchane, a po skończonym czytaniu znały odpowiedzi na wszystkie pytania. W kolejnym semestrze również się wybierzemy do PM 163 oraz do PM nr 183 i PM nr 227. Czekajcie na nas.

      >>prezentacja<<

      Zawody dla przedszkolaków

      Tradycja naszej szkoły jest organizowanie przez nauczycieli wf-u zawodów sportowych dla przedszkolaków z pobliskich przedszkoli. Wzięły w nich udział trzy grupy z PM nr 163, jedna grupa z PM 183 oraz jedna grupa z przedszkola 227. Dzieci świetnie się bawiły, a zasady fair play zostały zachowane. Po zabawach na sali gimnastycznej przedszkolaki zwiedzały szkołę.

      >>prezentacja<<

      Mikołajki w naszej szkole

      „Szósty grudnia”

      6 grudnia - jak dobrze wiecie,

      Święty Mikołaj chodzi po świecie.

      Dźwiga swój worek niezmordowanie

      I każde dziecko prezent dostanie.

       

      Dla Asi ma piłkę, dla Bartka – sanki

      i figurówki dla Zuzanki.

      Kasi książeczkę da z obrazkami

      i lalkę Barbie z ubrankami.

       

      Dla Krzysia ma czapkę i rękawiczki,

      Bliźniaczkom z Płocka da dwa szaliczki.

      A dla Jędrusia z Zakopanego

      ma narty i piękne klocki lego.

       

      A kiedy rozda już prezenty,

      Wraca do nieba uśmiechnięty.

      Choć może czasem przykro świętemu,

      że nikt prezentów nie daje Jemu.

      Halina Szal

      W naszej szkole również się pojawił Mikołaj ze słodkim poczęstunkiem dla małych i dużych. Z tej okazji wszyscy uczniowie jak i pracownicy szkoły uczciliśmy święto Mikołaja poprzez założenie czerwonej czapki z białym pomponem.

      >>zdjęcia<<

      Podziel się wigilią

      Zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w akcji charytatywnej fundacji Małgorzaty Niemczyk "Podziel się wigilią". Jak co roku zebrane dary wspomogą ubogie rodziny wychowujące dzieci z niepełnosprawnościami i chorobami nowotworowymi.

      Zbieramy:

      - artykuły spożywcze (nie lodówkowe),

      - artykuły higieniczno – kosmetyczne,

      - artykuły szkolne.

      Dary prosimy przynieść do p. Gmaj lub p. Kowalczyk do 1 grudnia.

      Z góry dziękujemy za włączenie się do akcji.

      Udział klas IB, IIB i klas IV-VIII w projekcie „Patriotyczny Chór Radia Łódź”

      Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas Ib, IIb i klas starszych wzięli udział w projekcie „Patriotyczny Chór Radia Łódź”. Nasi uczniowie wykonali utwór pt.: „Pierwsza kadrowa”. Celem akcji było promowanie i wspieranie wychowania patriotycznego wśród dzieci poprzez aktywność artystyczną oraz umacnianie świadomości narodowej. Zapraszamy do obejrzenia wspaniałych wykonań wszystkich szkół biorących udział pod poniższym linkiem!

      >>film<<

      11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

      Dzień 11 Listopada jest wyjątkowym świętem dla każdego Polaka. Po 123 lata Polska odzyskała Niepodległość. Ten dzień obchodzimy uroczyście w szkołach, domach oraz w naszych sercach wspominając żołnierzy, którzy polegli za naszą wolność. Zatrzymajmy się na chwilę i cieszmy się, iż możemy dziś żyć w naszej pięknej Polsce.

      Polska 
      Polska to słowo,
      którymi mama nas woła.
      Polska to wiedza, 
      którą co dzień daje nam szkoła.
      Polska to ziemia,
      na której mieszkać nam przyszło.
      Polska to dzieje
      kraju nad Odrą i Wisłą.
      Polska to pieśni,
      Nasze zwyczaje i święta. 
      Polska to wszystko, 
      o czym każdy Polak pamięta.
      Polska to nasze myśli, 
      Nasze marzenia i sny.
      Czym jest Polska?
      Polska to My! 


      Marcin Brykczyński

      Światełko pamięci

      30 października, tuż przed Dniem Wszystkich Świętych uczniowie reprezentujący Szkolne Koło Wolontariatu wzięli udział w akcji Urzędu Miasta w Łodzi „Światełko pamięci”. Odwiedziliśmy cmentarz przy ul. Zakładowej i wspólnie zapaliliśmy znicze  na grobach osób bezdomnych, samotnych, czasami również  bezimiennych, o których często nikt już nie pamięta.

      >>zdjęcia<<

      Przerwa na czytanie

      W dniu 24 października nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji  „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w biciu rekordu. Na przerwie czytali uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjni. Najmłodsi uczniowie, też chcieli przyczynić się do sukcesu czytelniczego i pilnie słuchali książek, które czytali im nauczyciele. Nauczyciele czytali uczniom swoje ulubione książki z dzieciństwa.

      Akcja miała na celu:

      - promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

      - integrację środowiska lokalnego;

      - pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

      - zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

      >>zdjęcia<<

      Polska stolica recyklingu

      Szanowni Państwo,

      serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej edycji programu "Polska stolica recyklingu", którego celem jest budowanie świadomości ekologicznej. Akcja ma na celu danie drugiego życia niepotrzebnym, ale nadal sprawnym przedmiotom, które zalegają w naszych domach. Przekazane BEZPŁATNIE za pomocą dowolnego paczkomatu Inpost przedmioty, po sprawdzeniu przez profesjonalną firmę, trafią do ponownego przetworzenia albo na cele charytatywne. Zwracać możemy laptopy, komputery, telefony, obuwie odzież, agd, książki, zabawki, sprzęt sportowy. Nie można oddawać baterii, żarówek i substancji chemicznych. Szczegóły dotyczące zwrotów znajdą Państwo na stronie:

      https://inpost.pl/ekozwroty

      UWAGA:

      Dokonując ekozwrotu wspieracie Państwo naszą szkołę!

      Każdy ekozwrot punktowany jest punktami, które zasilą konto naszej placówki. Zwycięska placówka ma szanse otrzymać nagrodę w wysokości 50000zł.

      Wystarczy na paczce umieścić kod:

      LDZ4679

      Zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w akcji.

      Szkolne Koło Wolontariatu

      Dzień Walki z Otyłością

      24 października obchodzimy Dzień Walki z Otyłością. Jest to nieprawidłowe i nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej, które stanowi zagrożenie dla zdrowia. Jest chorobą wymagającą leczenia, a nie problemem estetycznym.
      Prawidłową masę ciała dzieci do ukończenia osiemnastego roku życia określają tabele lub siatki centylowe – odpowiednie dla wieku i płci dziecka.
      W profilaktyce otyłości pomagają bilanse zdrowia dziecka. To bezpłatne badania, które przeprowadza pediatra, lekarz rodzinny lub pielęgniarka na różnych etapach życia dziecka – od 1. tygodnia do ukończenia 19 lat. Nie zapominaj o nich – pozwalają wykryć wady rozwojowe i choroby. Między innymi diagnozują nadwagę i otyłość.
      Otyłość została uznana za chorobę i wpisano ją na listę Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (w klasyfikacji ICD‑10). Według Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości, w Polsce nadwaga lub otyłość występują u: 
      •    12,2% chłopców i 10% dziewcząt u dzieci w wieku przedszkolnym
      •    18,5% chłopców i 14,3% dziewcząt u dzieci w wieku.
      Dlaczego dzieci są otyłe? 
      Masz wpływ na kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych swojego dziecka. Możesz wykluczyć wiele czynników, które są przyczynami rozwoju otyłości. Czego należy unikać?
      Nadmiernemu wzrostowi wagi sprzyjają:
      •    nieregularne posiłki - zwiększają tendencję do podjadania
      •    siedzący tryb życia, niewielka aktywność fizyczna
      •    duże spożycie cukrów prostych (słodycze, słodzone napoje)
      •    jedzenie wysokoprzetworzonej żywności (fast food, gotowe dania)

      Zapobieganie otyłości 
      Otyłość jest chorobą, która zwykle rozwija się powoli. Dlatego postaraj się rozpocząć działania profilaktyczne już na etapie rozpoznania lekkiej nadwagi u Twojego dziecka. Nie zmieni ono swojego stylu życia, jeśli pozostali członkowie rodziny go nie wesprą. Dawajcie sobie dobry przykład.
      •    Jedzcie regularnie 4-5 mniejszych posiłków w ciągu dnia, w spokojnej atmosferze, a nie przed telewizorem – starajcie się znaleźć czas na wspólne posiłki, na przykład rano lub wieczorem oraz w weekendy.
      •    Poinformujcie nauczycieli i opiekunów, że dziecko ma zalecone zasady żywienia i poproście o ich przestrzeganie.
      •    Rozmawiajcie z dziećmi o tym, co jadły w ciągu dnia – to je zmobilizuje do kontroli jedzenia.
      •    Zadbajcie o to, by w każdym posiłku połowę talerza stanowiły warzywa lub owoce.
      •    Zadbajcie o odpowiednią jakość i długość snu.
      •    Nie nagradzajcie siebie i nie pocieszajcie słodyczami – zamiast tego możecie pójść razem do kina, muzeum, na łyżwy czy trampoliny.
      •    Bądźcie aktywni – ćwiczcie razem (o ile to możliwe). Uprawiajcie ulubione sporty (co najmniej 60 minut dziennie). Chodźcie na spacery.

      Dbajmy o zdrowie nasze i naszych dzieci !

      >>ćwiczenia<<

      Dzień Edukacji Narodowej

      W tym roku Dzień Edukacji Narodowej przypadł w sobotę, dlatego nietypowo obchody popularnego „Dnia Nauczyciela” miały w naszej szkole miejsce w piątek 13 października. Zdecydowanie jednak nie był to pechowy dzień.

      Samorząd Uczniowski przygotował uroczystość, podczas której w imieniu społeczności uczniowskiej złożył Radzie Pedagogicznej życzenia oraz wręczył symboliczne kwiaty Dyrekcji.

      Najbardziej jednak wyczekiwanym punktem programu były Belferki – tradycyjne wyróżnienia wręczane nauczycielom za ich charakterystyczne cechy. W tym roku uczniowie wybrali najbardziej optymistycznego czy najbardziej spostrzegawczego nauczyciela. Wyróżnili również nauczyciela o najładniejszym charakterze pisma, najlepszej fryzurze oraz wskazali kto najszybciej sprawdza ich klasówki. Atmosfera podczas uroczystości była wspaniała i już nie możemy doczekać się przyszłorocznej edycji Belferków!

      Wybory Samorządu Uczniowskiego 2023/2024

      21 września 2023 r. odbyły się wybory tegorocznego Samorządu Uczniowskiego. Przy bardzo wysokiej frekwencji sięgającej ponad 50% wyniki prezentują się następująco:

      1. miejsce – Matylda Kulesza z klasy 8a (54% głosów)

      2. miejsce – Zuzanna Krzemień z klasy 6b (23% głosów)

      3. miejsce – Igor Marczyński z klasy 5b (15% głosów)

      4. miejsce – Jakub Teodorczyk z klasy 6a (8% głosów).

      W związku z tym funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego nadal sprawować będzie dotychczasowa przewodnicząca – Matylda Kulesza. Funkcję wiceprzewodniczącej obejmie Zuzanna Krzemień.

      Opiekę nad Samorządem Uczniowskim sprawować będą: p. Daniel Kasprowicz, p. Nikola Kawczyńska oraz p. Gabriela Piotrowicz.

      Akcja charytatywna NAKARM ZWIERZAKI

      Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza chętnych uczniów do udziału w akcji charytatywnej NAKARM ZWIERZAKI fundacji Małgorzaty Niemczyk - zbiórce dla schroniska dla psów i kotów. Zbieramy:


      - karmę suchą i mokrą dla psów i kotów.


      Karmę przynosimy do 20 października do p. Kowalczyk lub p. Gmaj.
       

      Uwaga! Uwaga!

      Od 1.09.2023 ruszyła akcja zbierania Talenciaków w sklepach Lidl. Za każde wydane 50 zł (wśród produktów musi być zakupione przynajmniej 1 warzywo lub owoc) można otrzymać kupon tzw. Talenciak. Nasza szkoła także w tym roku przystąpiła do akcji. Możecie Państwo skanować Talenciaki samodzielnie wybierając naszą szkołę lub klikając w link poniżej:

      >>link<<

      lub przynosić je do szkoły i wrzucając do niebieskiej skrzyneczki wystawionej na parterze. Uczniowie mogą również przynosić Talenciaki do p. Doroty Piątkowskiej-Kuleszy (sala 14) , p. Nikoli Kawczyńskiej (sala gimnastyczna) i p. Karoliny Kruk-Urbańskiej (sala 19) Wspólnymi siłami powalczymy o kolejne pomoce dydaktyczne, które umilą wszystkim naukę.

      Liczymy na zaangażowanie i z góry dziękujemy

    • Rok szkolny 2022/2023

      Półkolonijne relacje

      Półkolonijny turnus rozpoczęliśmy warsztatami w Monosferze Kreatywności „Monopolis” z klockami Linden. Zwiedzając obiekt podziwialiśmy charakterystyczną architekturę naszego miasta. Kolejnego dnia, we wtorek bawiliśmy się w sali zabaw „Kajtek”, a po południu zgłębialiśmy ciekawostki z życia i zwyczajów sów zamieszkujących tereny naszego kraju. Podczas zajęć dotykaliśmy przedstawicieli sowich rodzin występujące w Polsce m.in. płomykówkę, pójdźkę. Wrażenia z tego spotkania uwieczniliśmy licznymi zdjęciami. 

      W środę zwiedziliśmy EC1, przemieszczając się tramwajem linii 8. Czekały tam na nas zajęcia warsztatowe: „Magnetyzm” oraz „Sztuka kodowania”. Po południu bawiliśmy się w szkole rozgrywając  pasjonujące mecze z trenerem unihokeja. Pełni emocji oraz wrażeń często bawiliśmy się na boisku szkolnym i placu zabaw oraz  szkolnej sali gimnastycznej uczestnicząc w rozgrywkach dwa ognie usportowione. Wszyscy rywalizowali zgodnie z ustalonymi zasadami, okazywali szacunek przeciwnikom, sędziemu.

      Czwartek przebiegał w rytmie muzyki, tańców oraz koncertu w szkole pt. „Przyjedź do Łodzi”. Przy wesołej muzyce oraz ciekawych tekstach piosenek dzieci poznały historię naszego miasta, związanych z nim artystów, poetów, ludzi sztuki. 

      Piątek upłynął na wesołych i pouczających zajęciach i warsztatach w naszej szkole. Podczas Akademii Botanika wykonaliśmy przepiękne kompozycje roślinne, dowiadując się jednocześnie  o sposobach pielęgnacji roślin. Wszystkie kompozycje i doniczki zostały bogato i ciekawie ozdobione. Po południu w szkole zapanowała balonowa frajda. Wymyślaliśmy na zajęciach figurki balonowe: pszczółki, pieski, motylki, kwiatuszki, czapki.

      Kolejny turnus rozpoczął się kolejnym wyjściem do strefy kreatywności w Monopolis. Tym razem warsztaty manualne dotyczyły zaprojektowania wzoru własnej torby materiałowej z wykorzystaniem różnorodnych technik rękodzielniczych.

      Kolejnego dnia pieszo zwiedzaliśmy Łódź: Dworzec Łódź Fabryczna, charakterystyczne ulice naszego miasta: Piotrkowską, Kilińskiego, Traugutta. W interesujący sposób o historii naszego miasta oraz ciekawych miejscach opowiadała nam pani przewodnik.

      Rywalizacja sportowa oraz emocje z nią związane towarzyszyły nam przez całe półkolonie. W środę „walka” odbywała się w kręgielni „Grakula”. Wszyscy świetnie się bawiliśmy w zespołach jednocześnie rywalizując o pierwsze miejsce i tytuł „Króla kul”.

      Czwartek rozpoczęliśmy wycieczką „Na zdrowie” do Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego. Spacerowaliśmy po parku obserwując zwierzęta w Orientarium oraz na wybiegach. Dzień zakończyliśmy zabawą na placu zabaw i degustacją przepysznych lodów.

      Ostatni dzień półkolonii oznaczał rozszyfrowanie kodów w „Tkalni zagadek”, otwieranie zamków, sejfów w pokojach: leśnym, kosmicznym i pokoju strachu. Wszyscy otworzyli tajemne przejścia pokonując wszystkie etapy trudności. Po powrocie czekała na nas w szkole „Eko chatka” z warsztatami botanicznymi.

      Każdy dzień upływał w letniej, wakacyjnej atmosferze wesołych spotkań, zabaw ale również i nauki oraz zdobywania doświadczeń. Czekamy na następne półkolonie!!!

      >>zdjęcia<<
       

      Urodziny Łodzi

      Z okazji 600-lecia naszego miasta uczniowie klas I-VIII pod opieką wychowawców w ramach projektu „Ex navicula navis – Z łódeczki Łódź” zorganizowali wystawę przybliżającą historię i kulturę naszego miasta. Każda klasa przygotowała materiały informujące o rozwoju Łodzi i miejscach, które są wizytówką naszego miasta. Zwiedzający wystawę najczęściej grali w grę „Monopol”, w której mogli zakupić zabytkowe wille i pałacyki. Chętnie oglądali makiety Białej Fabryki i parku Źródliska. Sprawdzali na mapie, jakie nazwy na przełomie XIX i XX wieku nosiły łódzkie ulice. Odpowiadali na pytania o znanych łodzian wylosowane w kole fortuny. Układali puzzle i memory, poznając religijne budowle oraz postacie związane z historią naszego miasta. Mogli dowiedzieć się, skąd wzięła się nazwa najsłynniejszej łódzkiej ulicy – Piotrkowskiej oraz poznać miejsca, które warto zwiedzić w naszym mieście. Smakosze oglądali albumy z przepisami na najpopularniejsze potrawy naszego regionu oraz rozszyfrowywali słowa z gwary łódzkiej. Pamiątkami z wystawy były zakładki, naklejki i znaczki, także ulotki z informacjami i zadaniami do wykonania.

      Uczniowie klas I-III przygotowali przepiękne ilustracje i figurki przedstawiające bohaterów filmów animowanych wymyślonych w łódzkiej wytwórni Se-ma-for. Zwiedzający wystawę odgadywali imiona tych postaci, układali puzzle i poznawali miejsca, w których eksponowane są pomniki lubianych bohaterów: kotów Filemona i Bonifacego, wróbla Ćwirka, Ferdynand Wspaniałego, misia Uszatka i innych.

      Wystawa bardzo podobała się uczniom, a i nauczyciele mogli sprawdzić swoją wiedzę o Łodzi. Na pewno wspólny projekt pokazał nam, że mieszkamy w niezwykłym mieście i możemy być z tego dumni.

      >>prezentacja<<

      Zbiórka elektrośmieci

      Już przyszła wiosna, a więc najwyższa pora na generalne porządki. W tym roku nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji zbierania elektrośmieci. Jeżeli posiadacie w swoich domach, na działkach itp. zużyty, niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny, tablety, telefony, kable, ładowarki przynieście do szkoły.  Zebrane elektrośmieci przeliczane będą na punkty, które szkoła będzie mogła wymienić na pomoce.

      Zbiórka trwa do 15 maja 2023 r.  

      Zachęć rodzinę i znajomych do oddawania elektrośmieci na rzecz naszej placówki!!!

      Uwaga! Nie zbieramy tonerów.

      >>SPRZĄTAMY DLA POLSKI - OBEJRZYJ<<

      Święta majowe

      28 kwietnia w naszej szkole odbył się apel upamiętniający święta majowej. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz Dyrekcja. Podczas uroczystości wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, a także wysłuchaliśmy krótkich wystąpień uczniów przypominających o znaczeniu dni 1 maja, 2 maja i 3 maja. Była to wyjątkowa okazja, aby razem z całym zespołem szkolnym uczcić te ważne święta i przypomnieć sobie o ich znaczeniu dla naszej historii i kultury.

      >>zdjęcia<<

      Zawody sportowe dla przedszkolaków

      Wiosną zaprosiliśmy przedszkolaki z PM nr 163 na zawody sportowe. Podczas nich dzieci mogły przede wszystkim świetnie się bawić doskonaląc swoją sprawność fizyczną, ale też miały okazję poznać naszą szkołę. W przeprowadzeniu zawodów pomagali nam uczniowie klasy 7a.

      >>prezentacja<<

      DZIEŃ OTWARTY - PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ 

      Zapraszamy na fotorelacje - prezentację z Dnia Otwartego w naszej szkole.

      >>prezentacja<<

      Eduelo

      Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez platformę edukacyjną Eduelo pn „Nasza szkoła w Eduelo”. Jest to konkurs, w którym uczniowie mogą otrzymać bezpłatny dostęp do konta Premium, a tym samym dostęp do pełnej bazy quizów Eduelo.

      https://www.eduelo.pl

      Czym jest Eduelo?

      Eduelo to nowoczesne narzędzie edukacyjne, zaprojektowane tak, aby nauka była wciągającą grą, polegającą na pokonywaniu wyzwań i zdobywaniu nagród. To interaktywne ćwiczenia, które angażują dzieci i pozwalają im aktywnie rozwijać i poszerzać swoją wiedzę i  umiejętności. To wreszcie baza filmów edukacyjnych, a także quizów zgodnych z Podstawą Programową MEiN. Eduelo to nauka, jakiej oczekuje pokolenie „zawsze online”, to nauka, jakiej każde dziecko szuka .

      Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją ukazującą, jak bardzo uczniowie naszej szkoły zaprzyjaźnili się z Eduelo!

      >>prezentacja<<

      Dzień Otwarty Szkoły

      Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty naszej Szkoły, który odbędzie się 30 marca 2023 r. godzina 17:00.

      W programie:

      • zwiedzanie szkoły,
      • ekologiczne przedstawienie,
      • warsztaty: plastyczne, chemiczne, językowe i informatyczne,
      • ekologiczne zabawy sportowe,
      • pamiątkowe zdjęcie w szkolnej fotobudce.

      Do zobaczenia!

      "Ireland and Saint Patrick`s Day Festival"

      W dniach 13-17 marca w naszej szkole odbyło ogólnopolskie wydarzenie kulturowe "Ireland and Saint Patrick`s Day Festival". W ciągu całego tygodnia podczas lekcji języka angielskiego poznawaliśmy fakty i ciekawostki na temat Irlandii i Dnia Świętego Patryka, uczyliśmy się słownictwa związanego z tym świętem. Nosiliśmy zielone elementy stroju, często mieliśmy przypięte koniczynki, czyli jeden z symboli Irlandii. Nie zabrakło też świetnej zabawy przy piosence „Leprechaun Dance”. Pisaliśmy sobie wzajemnie życzenia, które zawisły na wspólnej tablicy i uprzyjemniały nam te dni.

      Tydzień zakończyliśmy quizem, który podsumował zdobytą wiedzę.

      >>zdjęcia<<

      Dyskoteka szkolna

      Tegoroczny karnawał zakończyliśmy z przytupem. W ostatkowej dyskotece szkolnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski bawiło się ponad stu naszych uczniów! Frekwencja przerosła nasze oczekiwania i można się spodziewać, że przy takim zainteresowaniu wydarzenie trzeba będzie prędzej czy później powtórzyć.

      RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ŁÓDŹ 2023

      Miło nam poinformować, że w RANKINGU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ŁÓDŹ 2023 znaleźliśmy się w czołówce publicznych szkół podstawowych zarówno w Łodzi, jaki i w naszej dzielnicy. Cieszymy się z naszych osiagnieć.

      >>link<<

      Taneczne Walentynki

      W dniu dzisiejszym jako nauczyciele wychowania fizycznego, zaproponowaliśmy na przerwach Belgijkę. Taniec, który podbiła serca uczniów w tym wyjątkowym dniu zakochanych. Jest to taniec ludowy popularny szczególnie we Francji, tańczony w parach ustawionych w kole, z wymianą partnerów, zalicza się do grupy tzw. mikserów.

      >>film<<

      Aktywne przerwy 

      Nasze przerwy nie są nudne !

      Od początku roku szkolnego wprowadziliśmy urozmaicenie na długich przerwach, tak aby dzieci zachęcić do aktywności fizycznej. Sala gimnastyczna na każdej przerwie tętni życiem, jest to dla nas jako nauczycieli motywacja aby wprowadzać nowe gry i zabawy dla uczniów.

      >>zdjęcia<<

      Akcja charytatywna "Tabliczka czekolady"

      W związku ze zbliżającą się rocznicą wybuchu wojny w Ukrainie chcielibyśmy wraz z fundacją "Koper pomaga" założoną przez pracowników i absolwentów I Lo w Łodzi, zaprosić chętnych uczniów i rodziców do akcji TABLICZKA CZEKOLADY DLA UKRAINY. Zbierzmy jak najwięcej tabliczek czekolady, oklejmy je wspólnie życzeniami, podzielmy się tabliczką czekolady, dzieląc się nadzieją i chwilą normalności. Przygotowane przez Uczniów czekolady zostaną zawiezione przez wolontariuszy fundacji do obwodu charkowskiego na początku marca.

      Czekolady prosimy przynosić do 24 lutego do p. Kowalczyk lub p. Gmaj.
      Z góry dziękujemy za udział w akcji!

      Szkolne Koło Wolontariatu

      Ferie zimowe w SP 114

      W naszej szkole mamy dla Ciebie doskonałą receptę na nudę:
      1. Zawsze spędzaj ferie zimowe w SP 114!!!
      2. Pokochaj swoje miasto odwiedzając regularnie zrewitalizowane zabytki: Monopolis, ulicę Piotrkowską, EC1.
      3. Twórczo pracuj na zajęciach oraz warsztatach:


      - pod wysokim napięciem w Centrum Nauki i Techniki,
      - przyrodniczych w Muzeum Przyrodniczym,
      - balonowo-odlotowych w szkole,
      - puszysto-skarpeciakowych ,
      - cyrkowych w DK „Ariadna”.

      4. Konstruuj z klocków Linden jak najwyższe oraz najtrwalsze budowle w Monosferze Kreatywności.
      5. Przemieszczaj się bezpiecznie po „Ulicy żywiołów” w EC1.
      6. Wydostań się z pokoju w „Tkalni Zagadek”.
      7. Współpracuj w zespole podczas zabaw ruchowych  na zajęciach w szkole, a także w Sali „Kajtuś”.
      8. Zjadaj przepyszne posiłki przygotowywane przez nasze wspaniałe panie kucharki.
      9. Powtarzaj regularnie w/w zalecenia na najbliższych półkoloniach, a optymizmu, dobrego humoru oraz motywacji do nauki wystarczy Ci na cały kolejny rok szkolny!!!

       

       

      Próbny alarm przeciwpożarowy

      W czwartek 4 listopada w naszej szkole został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy. Celem takich ćwiczeń jest przede wszystkim przygotowanie do właściwego zachowania i podjęcia odpowiednich działań na wypadek zagrożenia. Ewakuacja przebiegła sprawnie według wyznaczonych zasad postępowania. Nasi uczniowie doskonale wiedzą jak ważne jest zachowanie spokoju oraz szybkość działania podczas ewakuacji.

      >>zdjęcia<<

      Cała Polska czyta dzieciom

      W dniu 27 października nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji  „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”

      Cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w biciu rekordu. Na przerwie czytali uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjni. Najmłodsi uczniowie, też chcieli przyczynić się do sukcesu czytelniczego i pilnie słuchali książek, które czytali im nauczyciele.

      Akcja miała na celu:

      - promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

      - integrację środowiska lokalnego;

      - pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

      - zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

      >>zdjęcia<<

      Mistrzowie w Szkołach czyli W-f inaczej

      W dniu 20 października uczennice klas ósmych wzięły udział w zajęciach wychowania fizycznego organizowane przez Fundację Otyli Jędrzejczak. Zajęcia zostały poprowadzone przez Polskie Mistrzynie m.in. :

      Joannę Fiodorow, Annę Puławską Małgorzatę Hołub–Kowalik oraz Patrycję Maliszewską.

      Organizowane wydarzenie odbyło się na hali przy ulicy Małachowskiego. Zajęcia wystartowały od fitnessu, gdzie dziewczęta miały okazję doświadczyć innej formy rozgrzewki. Ćwiczenia wykonywane były w rytm muzyki i wcale nie były proste. W tym wszystkim pomagały i ćwiczyły nasze Mistrzynie wylewając "siódme poty".
      Po zakończeniu ćwiczeń przeszliśmy do rozmowy z naszymi gośćmi. Uczennice  zadawały pytania, gdzie mogły dowiedzieć się jakie miały marzenia w ich wieku oraz co ich motywuje do dalszej pracy. Celem tej akcji było zmotywowanie dziewcząt do aktywności ruchowej oraz pokazanie jak ważna jest lekcja wychowania fizycznego w naszym życiu.

      >>zdjęcia<<

      Podziel się wigilią

      Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w akcji charytatywnej "Podziel się wigilią" organizowanej przez Fundację Małgorzaty Niemczyk.

      Rok 2022 jest szczególnie trudny dla nas wszystkich. Trwająca już ponad 2 lata pandemia, a teraz jeszcze wojna tuż za naszą granicą, przyczyniają się do dramatycznego pogorszenia sytuacji rodzin borykających się z trudami w wychowywaniu dzieci z niepełnosprawnościami i chorobami nowotworowymi. W tym roku fundacja postara się pomóc również dzieciom z Ukrainy, które musiały uciekać i ratować życie. Prosimy Państwa o przyłączenie się do akcji „Podziel się Wigilią”, aby w tak wyjątkowym czasie jakim są Święta Bożego Narodzenia na buziach dzieci zagościły uśmiechy, by poczuły, że ktoś się o nie troszczy, że są dla nas zawsze ważne. Dzięki Państwa wsparciu i dobroci serca fundacja planuje obdarować w tym roku 1088 dzieci wraz z rodzinami.

      Przykładowa lista produktów:

      Artykuły spożywcze: dżemy, powidła, przetwory owocowe i warzywne, kisiele, budynie, kaszki, soki owocowe, warzywne w małych opakowaniach, słodycze, ciastka, czekolady, cukierki, batony, gumy, musli, płatki śniadaniowe, puszki -przetwory mięsne/rybne, makarony, kasze, ryże, herbaty, kawy, kakao, oleje, oliwy, ketchupy. musztardy, chrzany, przyprawy i inne podobne.

      Artykuły higieniczno-kosmetyczne: mydła w kostce, w płynie, szampony/ odżywki do włosów, żele pod prysznic, mydła/płyny do kąpieli, pasty i szczoteczki do zębów, płyny do higieny jamy ustnej, kremy/balsamy do ciała, rąk, oliwki, olejki, ręczniki papierowe.

      Artykuły szkolne: książki, zeszyty, bloki kolorowe, bloki rysunkowe, kredki, mazaki, długopisy, pisaki, farby, pędzle, papier ksero, bibuła , plastelina.

      Przybory szkolne: gumki, kleje, linijki, nożyczki i inne podobne.

      Zabawki, gry, puzzle.

      Artykuły prosimy przynosić do 30 listopada do p. Gmaj lub p. Kowalczyk.

      Zbiórka darów dla Domu Małego Dziecka

      Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do wsparcia akcji zbiórki potrzebnych darów dla Domu Małego Dziecka w Łodzi. Aktualnie ze względu na szybkie zużywanie się mile widziany będzie wszelkiego rodzaju sprzęt małego agd, mały sprzęt rtv. W kręgu potrzeb znajdują się także wszelkie środki higieniczne i pielęgnacyjne, a zwłaszcza dla dzieci z alergiami skórnymi. Zawsze z wielką radością przyjmowane będą środki czystości i higieniczne takie jak: mydła, szczoteczki i pasty do zębów, żele do kąpieli, pampersy, chusteczki nawilżane i higieniczne, proszki do prania, płyny do płukania, itp.
      Oprócz zaspokojenia wszelkich podstawowych potrzeb opiekunowie chcieliby zapewnić dzieciom zaspokojenie potrzeb poznawczych, potrzeby aktywności, rozwoju i w związku z tym prosimy o artykuły papiernicze dla starszych dzieci, baterie - potocznie zwane paluszkami - do zabawek edukacyjnych.
      Dary przynosimy do p. Kowalczyk lub p. Gmaj do końca października.
      Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie!
      Szkolne Koło Wolontariatu

    • Rok szkolny 2021/2022

      >>kliknij<<

      Solidarni z Ukrainą - Dary dla Lwowa DZIĘKUJEMY!!!

      Z całego serca dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy tak licznie i z tak ogromnym zaangażowaniem odpowiedzieli na apel o pomoc dla potrzebujących naszego wsparcia mieszkańców Ukrainy.

      Wasza pomoc, ilość zebranych darów, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Jesteście wielcy!

      Dziękujemy również wszystkim uczniom, którzy pomagali w segregowaniu i pakowaniu zebranych rzeczy oraz rodzicom oferującym pomoc w transporcie.

      W imieniu całej szkolnej społeczności DZIĘKUJEMY

      Akcja "Dary dla Lwowa"

      Miastem partnerskim Łodzi jest Lwów, dlatego w obliczu trwających wydarzeń Szkolne Koło Wolontariatu chce włączyć się w akcję zorganizowaną przez Urząd Miasta " Dary dla Lwowa". W dniach 1-4 marca można przynosić do opiekunów SKW Izabeli Gmaj lub Małgorzaty Kowalczyk wybrane z listy artykuły , które w piątek wolontariusze zawiozą do UMŁ.

      >>Link do akcji<<

      Zachęcamy Państwa do udziału!

      Szkolne Koło Wolontariatu

      Program edukacyjny Bohaterowie Załogi FAST

      Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Bohaterowie Załogi FAST.

      Kampania Bohaterowie Załogi FAST 112 ma na celu edukację ogólnej populacji w kwestii objawów przedmiotowych i podmiotowych udaru mózgu oraz tego, jak postępować, gdy udar zaatakuje.

      Zachęcamy również rodziców dzieci z klas I-III do odwiedzenia strony http://www.fastheroes.com  oraz wzięcia udziału w procesie edukacyjnym.

      Według Światowej Organizacji Udaru Mózgu, co czwarta osoba dozna w swoim życiu udaru. Każde dziecko, będzie miało za zadanie wybrać dwóch Superseniorów, a następnie przekazać im wiedzę na temat udaru. Możemy zatem wysunąć wniosek, że każde dziecko, które zostanie Bohaterem drużyny FAST, może potencjalnie uratować jedną osobę przed śmiercią lub kalectwem z powodu udaru.

      Zachęcamy Państwa do udziału!

      Szkolne Koło Wolontariatu

      Wigilie klasowe

      W ostatnim tygodniu nauki stacjonarnej w naszej szkole odbyły się wigilijne spotkania klasowe. Wspólnie zasiedliśmy do stołów, wykonaliśmy ozdoby świąteczne a także śpiewaliśmy kolędy. Wykonaliśmy też fotografie, które można zobaczyć w zamieszonej niżej prezentacji.

      >>prezentacja<<

      Jasełka

      >>historia Bożego Narodzenia<<

      Nominacja do nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła
      na Medal

      Z przyjemnością informuję, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal - największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie łódzkim jest prowadzony przez Dziennik Łódzki. Jednocześnie nominację do tytułu Nauczyciel na Medal otrzymali:

      Dorota Piątkowska-Kulesza - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej

      oraz

      Piotr Filipek - nauczyciel wychowania fizycznego

      na co dzień pracujący w naszej szkole.

      Głosowanie w plebiscycie rozpoczyna się już w poniedziałek, 25 października o godz. 12:00. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem:


      www.dzienniklodzki.pl/nauczyciel

      Liczymy na wszystkie oddane głosy całej społeczności szkolnej,  rodziców, absolwentów oraz wszystkich przyjaciół szkoły.

      Zachęcamy do głosowania!

       

      Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Dniu Edukacji Narodowej

      W dniu 14 października mieliśmy zaszczyt gościć wspaniałą uroczystość patriotyczną. Na gmachu naszej szkoły, tuż obok głównego wejścia zawisła tablica upamiętniająca nauczycieli tajnej szkoły powszechnej, która w latach 1939-1942 funkcjonowała napo bliskiej posesji przy ulicy Batorego 66. Uczniowie naszej szkoły wraz z wieloma zaproszonymi gośćmi oddali cześć Januszowi Włodarskiemu i Antoninie Chrzczonowicz – nauczycielom, którzy w trakcie okupacji prowadzili tajne nauczanie. Zapraszamy do zapoznania się z fascynującą historią owej tajnej szkoły, którą można znaleźć w wydanej broszurze. Zachęcamy również do obejrzenia prezentacji z uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej.

      Broszura >>LINK<<

      Prezentacja >>LINK<<

      Dzień Języków Obcych w naszej szkole

      24 września świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Mieliśmy okazję spróbować swoich sił w różnych aktywnościach językowych, a także poznaliśmy ciekawostki dotyczące krajów europejskich. Układaliśmy puzzle ze znanymi budowlami, łączyliśmy flagi z nazwami państw, łamaliśmy języki wypowiadając angielskie łamańce językowe, dowiedzieliśmy się skąd wzięły się słowa, których używamy w języku polskim, próbowaliśmy swoich sił  w posługiwaniu się językiem niemieckim.

      Tego dnia również został rozstrzygnięty konkurs na słownik językowy, mogliśmy też podziwiać prace naszych koleżanek i kolegów.

      >>zdjęcia<<

      IX Rajd Czterech Kultur - Łódź przemysłowa

      Dnia 18 września 2021 roku chętni uczniowie naszej szkoły i ich rodzice wzięli udział w IX Rajdzie Czterech Kultur, który był poświęcony Łodzi przemysłowej. Uczestnicy rajdu otrzymali sporą porcję wiedzy o naszym mieście. Na trasie rajdu oczekiwali łódzcy przewodnicy, którzy dzielili się bardzo interesującymi wiadomościami, dotyczącymi Placu Wolności, ulicy Piotrkowskiej oraz mijanych kamienic. Pomimo deszczowej pogody i zmęczenia, wszyscy dotarli do mety rajdu w doskonałych humorach.

      • Rok szkolny 2020/2021

        PÓŁKOLONIE LETNIE 2021-07-21

        W dniach 28.06.2021-09.07.2021 r. w naszej szkole odbyły się letnie półkolonie dla dzieci z klas I-IV.

        Każdy dzień był pełen wrażeń, atrakcji i uśmiechu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach kreatywno-plastycznych, wykonując "Pachnące mydełka". Budowały roboty z klocków Lego podczas zajęć z robotyki. Ponadto obejrzały film "Piotruś królik 2" w kinie Charle. Spędziły aktywnie czas w Parku trampolin JumpWorld.

        Odbyła się całodzienna wycieczka do Łódzkiego ZOO prowadzona przez przewodnika, połączona z pokazem oswojonych zwierząt. Największą atrakcją cieszyła się możliwość trzymania węża.

        W drugim tygodniu dzieci oglądały nowoczesną sztukę "Planeta Einsteina" w teatrze Pinokio. Gorący dzień spędziły na basenie. Odbyła się wycieczka do pasieki "Leśna Polana", dzieci dowiedziały się jak wygląda życie w ulu, jak powstaje wosk pszczeli, degustowały miód, uczestniczyły w warsztatach tworzenia świeczki z wosku pszczelego. Warsztaty z pszczelarstwa "Tajemnicze życie pszczół" zakończyło się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Półkolonie dzieci spędziły na sportowo, biorąc udział w zajęciach i warsztatach tanecznych i sportowych tj. unihokej, jak również grach i zabawach ruchowych.

        >>zdjęcia<<

        Nasza nowa szatnia

        Z finansów pozyskanych w ramach Budżetu Obywatelskiego, szatnia naszej szkoły zyskała zupełnie nowy wygląd. Każde z pomieszczeń dla klas 1-3 oraz klas 4-8 stało się bardziej przestronne, widne i kolorowe. Każdy z uczniów posiada własną szafkę.

        Jesteśmy pełni nadziei, że niebawem nowi uczniowie naszej szkoły sami będą mogli się o tym przekonać.  >>zdjęcia<<

        Ostatki 2021

        Pomimo trwającej pandemii i nauczania zdalnego w naszej szkole nie zapomniano o tradycji ostatkowej. W ostatnim dniu karnawału  nasi uczniowie zasiadali przed monitorami w swoich przebraniach. Kto pokazał się podczas lekcji w niecodziennym stroju mógł nawet uniknąć pytania, odpowiedzi ustnych! Jak widać przy odrobinie kreatywności w dobrej zabawie nie przeszkodzi nawet groźny wirus.

        Zimowe półkolonie 2020/2021

        To był cudowny, pełen wrażeń czas... Mimo panującej pandemii udało Nam się włączyć w organizację wspaniałych półkolonii zimowych w reżimie sanitarnym na terenie naszej szkoły. Spotykaliśmy się codziennie przez okres dwóch tygodni.

        Każdego dnia odbywały się warsztaty o różnej tematyce, spacery, zabawy na śniegu, gry i zabawy sportowe na sali gimnastycznej.

        Pierwszego dnia półkolonii odwiedził Nas pan z łódzkiego zoo wraz ze zwierzętami. Dowiedzieliśmy się ciekawostek na temat trybu ich życia, mogliśmy też obejrzeć kilka prawdziwych jaj ptasich. Dwa razy braliśmy udział w fantastycznych warsztatach z LEGO robotyki.

        Wykonaliśmy też śliczne, karnawałowe czapeczki, w których wzięliśmy udział w Mam Talent. Prezentowaliśmy swoje talenty w obszarach takich jak: śpiew, taniec, znajomość stolic państw europejskich, lepieniu slajmów, gry na instrumencie, kozłowaniu piłki czy układaniu figurek.

        To był magiczny czas...

        Mogliśmy także wykonać przepiękne lasy w słoiku z pomocą pani florystki. Wysłuchaliśmy mądrych rad pani dietetyk w sprawie prawidłowych nawyków żywieniowych. Podczas warsztatów teatralnych mogliśmy uruchomić swoją dziecięcą wyobraźnię. Wykonaliśmy także skarpeciaka bałwanka.

        Odwiedził Nas również animator z Domu Kultury, który pokazał sztuczki cyrkowe i układ taneczny.

        Mogliśmy poczuć się jak mali cyrkowcy. W ramach zajęć kulinarnych zrobiliśmy pyszne gofry z owocami i Nutellą, oraz przygotowaliśmy pyszny sok.

        Karmiliśmy wiewiórki orzechami w pobliskim parku oraz bawiliśmy się na śniegu.

        Jednym słowem półkolonie w Naszej szkole to rewelacyjnie spędzony czas i chętnie spotkamy się ponownie już w lipcu!!!                                                                                       >>zdjęcia<<

         

        JASEŁKA 2020 ONLINE

        Kochani. Coraz bliżej Święta. Czas przez nas wszystkich wyczekiwany, w którym Narodzona Dziecina pragnie znaleźć miejsce w naszych sercach. Pragnąc podzielić się z Wami naszą radością oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, zapraszamy na "Jasełka online". Uczniowie klas 7a, 7b, 7c i 5a przygotowali dla Was oryginalną wersję Jasełek w tych trudnych czasach epidemii.

        Zapraszamy serdecznie do obejrzenia! Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

        https://youtu.be/mG1qBqTz0sE

         

        W dniu 1 września 2020 r odbyło się w naszej szkole powitanie pierwszoklasistów. W uroczystości udział wzięła Pani Dyrektor Agnieszka Trapsza-Lorek, która powitała dzieci wraz z rodzicami w szkolnych murach. Krótki program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 2b. Pani Dyrektor życzyła nowym uczniom sukcesów w nauce, aby szkoła stała się dla nich szczególnym miejscem, pełnym radości w którym znajdą wiele przyjaźni, a doświadczenia, które zdobędą zaowocują w dalszym życiu.

        Powitanie to miało uroczysty charakter i z pewnością pozostanie miłym wspomnieniem.

        Choć wakacje się skończyły i sielankę skończyć czas

        z przyjemnością kochani witamy Was.

        Cała szkoła za Wami bardzo tęskniła

        i z radością drzwi na oścież swe otworzyła.

        Samych sukcesów w nauce życzymy,

        z każdym problemem sobie poradzimy.

        Całym gronem pragniemy Was powitać

        i przygotujcie się na lekcje bo będziemy pytać.

         

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 114 w Łodzi
      • tel/fax (0-42) 672 33 46
      • ul. Milionowa 64 92-334 Łódź Poland
      • poniedziałek 8.00-16.00 wtorek 8.00-16.00 środa nieczynne czwartek 8.00-16.00 piątek 8.00-16.00
      • https://www.facebook.com/szkolapodstawowa114llodz
  • Galeria zdjęć

      brak danych