„Chemia między nami” - Rodzina na tropie wynalazku

Uczniowie klasy 8 zaangażowali swoich rodziców w działania projektowe prosząc o możliwość zakupu owoców i warzyw do badań laboratoryjnych. Zadaniem uczniów było sprawdzenie kwasowości i zasadowości przyniesionych produktów spożywczych oraz określenie odczynu według skali pH. Lekcję zaliczamy do bardzo udanych i kolorowych.

Rodzicom dziękujemy za pomoc.

Poznawanie przez działanie

Tak brzmi nazwa projektu określająca zadania, które zaplanowaliśmy startując do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Nasze ekologiczne pracownie 2023.

Jesteśmy na etapie realizacji zaplanowanych zadań pod hasłem „114 - eksperymentów odpowiadających na pytania - jak, dlaczego, skąd i po co?”

Jednym z nich jest działalność uczniów oparta na metodzie pracy laboratoryjnej. Uczniowie wykorzystują przestrzeń nowej pracowni fizyczno - chemicznej do nauki poprzez działania praktyczne. Uczniowie klasy 8 zdobyli wiedzę teoretyczną na temat wodorotlenków. Następnie poprzez doświadczenia chemiczne starali się zbadać czy dany wodorotlenek jest zasadą.

Lekcje fizyki i chemii w nowej pracowni

Dzięki otrzymanej dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Nasze ekologiczne pracownie”, praca na zajęciach fizyki i chemii stała się bardziej interaktywna.  Nowy sprzęt multimedialny pozwala na lepszą jakość przekazu omawianych treści oraz na rozwijanie kompetencji kluczowych w zakresie nauk przyrodniczych, cyfrowych oraz rozumienia i tworzenia informacji.

Nasze Ekologiczne Pracownie, utworzenie pracowni chemiczno - fizycznej

Nasza szkoła po raz kolejny została laureatem konkursu na zadania z zakresu edukacji ekologicznej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Celem konkursu jest polepszeniu warunków nauczania poprzez utworzenie kreatywnych i pomysłowych nowych pracowni edukacyjnych.  Tym razem w ramach  konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie” edycja 2022 w naszej szkole powstała pracownia chemiczno- fizyczna. Jedna z sal lekcyjnych została  wyremontowana, wyposażona w nowe pomoce dydaktyczne, meble, a także sprzęt audiowizualny celem uatrakcyjnienia planowanych do realizacji zajęć .
      Planowany do uzyskania efekt ekologiczny w wyniku realizacji projektu  to wzrost poziomu wiedzy z zakresu ochrony środowiska i świadomości ekologicznej jak i wykształcenie postaw proekologicznych oraz indywidualnej odpowiedzialności za środowisko u osób biorących udział w zadaniu w szczególności poprzez edukację chemiczno - fizyczną.
      W nowo utworzonej pracowni lekcje chemii i fizyki rozpoczną się już  w nowym roku szkolnym 2023/2024.

>>WFOSiGW<<

• Przybij 5-tkę dla wody

Miło nam poinformować, że nasza szkoła po raz kolejny została laureatem konkursu na zadania z zakresu edukacji ekologicznej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Celem Konkursu jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży poprzez dofinansowanie w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, najciekawszych Projektów w ramach szkolnej edukacji ekologicznej, których realizacja przyniesie największe efekty ekologiczne, w obszarze priorytetowym: zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ochrony wód i gospodarki wodnej.

114-ściaki ekodzieciaki

W ramach projektu współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi "Poznaję, szanuję, chronię. 114- ściaki Ekodzieciaki" podjęto szereg działań dla uczniów klas I- III.

Moja wymarzona ekopracownia

Pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt elektroniczny. Ścianę ekopracowni zdobią fototapety, na które uczniowie będą mogą przyczepiać nazwy organizmów zamieszkujących przedstawione ekosystemy- lasu, jeziora, gór. W sali zostały wymienione meble: biurko, ławki, krzesła. Zakupiono wiele pomocy dydaktycznych , dzięki którym uczniowie mogą obserwować zjawiska przyrodnicze. Wyposażenie pracowni dopełniają gabloty przeznaczone na tematyczne wystawy.