• Rok szkolny 2023/2024

      Pierwszy dzień wiosny w klasach I-III

      21 marca w naszej szkole uczniowie klas I-III jak co roku świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji Mały Samorząd Uczniowski zorganizował Wiosenny Pokaz Mody oraz wiosenne gry i zabawy z nagrodami. To była świetna zabawa, nikt nie krył radości z nadejścia upragnionej Wiosny. Ten dzień w naszej szkole był również dniem bez plecaka! Dzieci przyniosły swoje przybory w bardzo kreatywnych i oryginalnych torebkach, pojemnikach, pudełkach, walizkach, a nawet garnkach i w chlebaku!

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia pod poniższym linkiem!

      >>prezentacja<<

      PANCAKE DAY- klasy IIIa i III b

      Klasy trzecie poznały pochodzenie i tradycje związane z końcem karnawału w krajach anglojęzycznych. Poszerzyły znajomość słownictwa z tego tematu i nauczyły się wierszyka o naleśnikach.

      >>zdjęcia<<

      Walentynkowy Bal Karnawałowy w klasach I-III

      13 lutego w naszej szkole odbył się Walentynkowy bal karnawałowy. Uczniowie klas I-III właśnie tak świętowali ostatni dzień karnawału. Wysłuchali listu od św. Walentego, który opowiedział im wspaniałą historię o miłości oraz życzył wspaniałej zabawy. Tak też było! Podczas balu odbył się konkurs na najpiękniejszy strój. Z każdej klasy został wybrany Król i Królowa balu. Zapraszamy do walentynkowej fotorelacji z tego dnia pod poniższym linkiem!

      >>prezentacja<<

      Europa

      Klasy 3a i 3b wybrały się w podróże palcem po mapie, a dokładniej po mapie Europy. Klasy pracowały w grupach według metody projektów. Uczniowie stworzyli piękne plakaty, które później prezentowali. Mieli również przygotowane smakołyki. Smak Włoch mogliśmy poczuć dzięki przepysznej pizzy. Hiszpańskie tapasy i churrosy, smakowały wszystkim. Francuskie croissanty, litewski wspaniały sękacz oraz niemieckie pierniczki, a także grecka chałwa to pyszności, których skosztowaliśmy z wielką rozkoszą. Lekcje te były dla nas wspaniałym doświadczeniem.

      >>prezentacja<<

      Uniwersytet Dzieci

      Klasa 3a w ramach zajęć Uniwersytetu Dzieci uczyła się jak być asertywnym, jak mówić nie. Czy śmiech to zdrowie, jak radzić sobie ze stresem, a także jak radzić sobie ze stresem. Wszystkie zajęcia odbyły się w ramach projekty „Matematyka, kto w pracy liczy, mierzy i waży”. Nie możemy się doczekać kolejnych zajęć, które z pewnością odbędą się po feriach zimowych.

      >>prezentacja<<

      Jasełka dla przedszkolaków oraz występ w Parafii im. Św. Alberta Chmielowskiego

      Klasy 2b i 3a przepiękne przedstawienie jasełkowe zaprezentowały nie tylko swoim kolegom i koleżankom i pracownikom szkoły czy rodzicom, ale też swoim młodszym kolegom z pobliskich przedszkoli. W Dzień Babci uczniowie pokazali swoje talenty w Parafii im. Św. Alberta Chmielowskiego. Owacjom nie było końca.

      >>prezentacja<<

      Ekorok ze Źródłami w Naturze

      Uczniowie klasy 3a biorą udział w Projekcie „Ekorok ze Źródłami w Naturze”. Podczas zajęć , które odbywają się w lesie w Łagiewnikach, dzieci poznają faunę i florę leśną. Spostrzegają różnice w wyglądzie lasu podczas różnych pór roku. Świetnie się przy tym bawią. Tym razem pogoda była bardzo zimowa, ale nie mieliśmy czasu na zmarznięcie, gdyż tropiliśmy ślady zwierząt, zjeżdżaliśmy z górki, spacerowaliśmy. Kolejnym razem liczymy na większą ilość śniegu.

      >>prezentacja<<

      Gry matematyczne

      Klasa 3a podczas lekcji matematyki i przyrody skonstruowała gry matematyczne o tematyce zdrowotnej. Każda grupa wykazała się wielką pomysłowością. Gra opierała się o stworzone przez uczniów zasady, które były przez wszystkich przestrzegane. Podczas zajęć komputerowych uczniowie tworzyli piramidę żywienia.

      >>prezentacja<<

      Jasełka

      20 grudnia klasy 2b i 3a zaprezentowały przepiękny i niezwykle magiczny spektakl jasełkowy dla swoich rodziców i bliskich. Podczas występu dorośli nie kryli wzruszenia podziwiając swoich małych aktorów. Dziś przedstawienie mogły obejrzeć Panie Dyrektor ,nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie klas 1-3. Brawom i gratulacjom nie było końca. Jest nam niezmiernie miłoZamieszczamy prezentację z wydarzenia, a w niej taniec oraz solowy śpiew, a także piękna fotorelacja z wczoraj i z dziś. Gorąco zachęcamy do obejrzenia. Niech trwa MAGIA ŚWIĄT. 

      >>prezentacja<<

      Wizyta w kinie klas 3a i 3b

      Lubicie kino? My bardzo. W tamtym roku kalendarzowym weszła do kin ekranizacja książki „O psie, który jeździł koleją”. Klasy III w tym roku omawiały tę lekturę więc bardzo chętnie wybrały się do kina by znaleźć podobieństwa między książką a filmem. Oczywiście przed seansem młodzi widzowie wyposażyli się w popcorn. Klasy 3a i 3b bardzo polecają ww. film.

      >>prezentacja<<

      Wróżby andrzejkowe

      W Andrzejki klasy I-III zorganizowały na korytarzy I piętra stanowiska z wróżbami andrzejkowymi. Znalazły się wróżby karciane, obrazkowe a także uczniowie mieli możliwość skosztować ciasteczka z wróżbą. Dzieci ustawiały buty a także losowały imiona na przygotowanych przez nie sercach. Wszystko odbyło się w magicznej i radosnej atmosferze.

      >>prezentacja<<

      Lekcja o anatomii

      Ile o anatomii człowieka wie mały człowiek? Dużo! Oj, pochłonął nas ten temat bez reszty. Dopełnieniem lekcji było sprawdzenie przez nas ile cukru spożywamy każdego dnia. Przekonajcie się i Wy! Niestety jest to gorzka prawda o słodkim cukrze...

      >>zdjęcia<<

      Wycieczka do Bramy Miasta Łódź

      W listopadzie klasy 2a, 2b i 3a odwiedziły ekowystawę EkoExperymentarium. Poznały proste sposoby na to, jak być eko w domu na co dzień. W salonie szukały sposobów na oszczędzanie energii, w łazience dbały o każdą kroplę wody, w kuchni dzieliły się sposobami na gotowanie zero waste, a w sypialni przeglądały rzeczy i zastanawiały się nad tym, dlaczego warto mieć mniej. Niebywałą gratką dla uczniów klasy 3a był powrót do szkoły... pociągiem ŁKA. Ile tu było radości!

      >>zdjęcia<<
       

      Spotkania z lekturą

      Spotkanie z lekturą wcale nie musi być nudne. Teatrzyk cieni, gra kaboom, lektura w pudełku, czy ilustrowanie przygód bohaterów w programie graficznym Paint 3D- to zaledwie kilka propozycji. A ile jeszcze przed nami.

      >>zdjęcia<<

      Dzień Kolorów w klasach I-III

      W listopadzie w naszej szkole odbył się Dzień Kolorów z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia Gotowania. Z tej okazji każda z klas I-III przygotowała zdrowe potrawy i przekąski w wylosowanym przez siebie kolorze. Było zdrowo, smacznie i kolorowo! Zapraszamy do fotorelacji!

      >>prezentacja<<

      11 Listopada w oczach naszych dzieci

      Nasze młodsze pokolenie również zgłębiało wiedzę na lekcjach dotyczącą 11 listopada. Ich prace plastyczne oraz prezentacje komputerowe  odzwierciedlają postacie historyczne. Takie zajęcia umożliwiają dzieciom ciekawsze przyswajanie wiedzy. Wszyscy chętnie w nich biorą udział.

      >>zdjęcia<<

      Bal u Pani Jesieni

      27 października w naszej szkole odbył się Bal u Pani Jesieni dla klas I-III. Uczniowie gościli na swoim piętrze Panią Jesień, która przeczytała bajkę oraz poprowadziła wraz z opiekunkami Małego Samorządu konkursy z nagrodami. Dzieci przebrały się w fantastyczne jesienne zwierzątka i postacie. Na koniec odbył się jesienny bal przy muzyce. Było po prostu super! Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia!

      >>prezentacja<<

      Światowy Dzień Uśmiechu w klasach I-III

      Dzięki akcji Małego Samorządu Uczniowskiego 6 października uczniowie klas I-III świętowali Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji każda z klas przygotowała dla siebie uśmiechnięte buźki z miłymi pozdrowieniami!

      Ten żółty dzień okazał się wspaniały, każdy z nas mógł podarować komuś swój uśmiech. Każdy uczeń mógł również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w uśmiechowej fotobudce!

      Zapraszamy do fotorelacji naszych fantastycznych - uśmiechniętych buziek!

      >>prezentacja<<

      Poznajemy Polskę

      Zapraszamy na fotorelację z niezwykle słonecznej i ciepłej trzydniowej wycieczki uczniów klas młodszych naszej szkoły zorganizowanej w ramach programu "Poznaj Polskę" Ministerstwa Edukacji i Nauki. W dniach 11-13 września br. uczniowie mogli zwiedzić Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Elbląg, Muzeum Zalewu Wiślanego, Kąty Rybackie, Frombork, Muzeum Mikołaja Kopernika i Zamek Krzyżacki w Nidzicy.

      >>zdjęcia<<

      Zaangażowanie SP 114 w produkcję filmową

      Jak wygląda przebieg reakcji PCR, czyli proces powielania DNA, który ma szerokie zastosowanie m.in. w medycynie i naukach przyrodniczych?
      Aby się tego dowiedzieć zapraszamy do projekcji filmu, który powstał dzięki współpracy Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, Biobanku, Kampanii społecznej „Genetyka Ratuje Życie”, a także uczniów klasy IIa i IIb naszej szkoły.

      >>film<<

      >>prezentacja<<

      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

      „Witaj szkoło, witaj nasza dobra szkoło.
      Przyjmij nas radośnie, miło i wesoło.
      Bo wracamy wypoczęci i szczęśliwi.
      Mamy mnóstwo dobrych chęci, wiele siły.”


      Czas długiego wakacyjnego wypoczynku dobiegł końca. Dziś rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Ten dzień jest szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych. Z myślą o nich uczniowie klasy IIa i IIIb przygotowali występ artystyczny, by przekroczenie progu szkoły kojarzyło się z radością, uśmiechem i piosenką. Pani wicedyrektor Beata Hałka powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. Po uroczystości wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych.
      Wszystkim Wam- nasi uczniowie- życzymy, aby ten rok szkolny był dla Was nie tylko wspaniałą edukacyjną przygodą, ale także niezapomnianym czasem spędzonym w gronie rówieśników.

      >>prezentacja<<

       

    • Rok szkolny 2022/2023

      Warsztaty z Kolorkiem z okazji 600-lecia miasta Łodzi

      W czerwcu uczniowie klas I-III z okazji 600 lecia miasta Łodzi wybrali się na warsztaty po ulicach Księżego Młyna oraz zwiedzili Muzeum Lalek. A tajemniczy Kolorek to maskotka, która przy pomocy prowadzącej Pani Justyny Tomaszewskiej sprawiła, że dzieci nie tylko wiele się dowiedziały, ale przede wszystkim świetnie się bawiły. Zapraszamy do fotorelacji z tych warsztatów!

      >>prezentacja<<

      Udział klasy Ia i Ib w projekcie Biobanku Uniwersytetu Łódzkiego

      13.06.2023 roku uczniowie klas Ia i Ib wraz ze swoimi wychowawczyniami mieli okazję być uczestnikami wielkiego wydarzenia na stadionie ŁKS. Blisko 800 dzieci i nastolatków z łódzkich szkół wzięło udział w odtworzeniu przebiegu reakcji PCR (procesu powielania DNA). Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na korzyści dla zdrowia płynące z rozwoju badań genetycznych. To dla dzieci z pewnością nowe, ale bardzo cenne doświadczenie. Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia!

      >>prezentacja<<

      Kody QR

      Klasa 2a podczas realizacji innowacji zgłębiała tajniki ortografii również z wykorzystaniem telefonów oraz zaszyfrowanych zadań zapisanych w kodach QR. Ten rodzaj zajęć cieszył się ogromną popularnością więc kolejny raz wykorzystaliśmy kody podczas omawiania lektury „Calineczka”.

      >>prezentacja<<

      Majowa wycieczka do Żelazowej Woli

      08.05.2023 uczniowie klas Ib, IIIa i IIIb wraz z nauczycielami mieli okazję uczestniczyć w wycieczce. Najpierw zwiedzili Łowicki Park Etnograficzny w Maurzycach. Następnie zwiedzili Żelazową Wolę i Dom urodzenia Fryderyka Chopina. Dzięki temu mogli poznać historie i życiorys wspaniałego kompozytora. Na zakończenie zwiedzili romantyczny park w Arkadii, baśniowy ogród pełen historycznych budowli z końca XVIII wieku. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego dnia!

      >>prezentacja<<

      Zwiedzanie Stadionu Widzewa

      W kwietniu uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na nasz łódzki Stadion Widzewa. Mieli okazję zobaczyć nie tylko jego murawę, ale także inne jego miejsca, takie jak np. szatnię dla piłkarzy czy salę konferencyjną. Nasi mali kibice spotkali się nawet z samymi piłkarzami drużyny Widzewa. Cóż to były za emocje! Zapraszamy do fotorelacji!

      >>prezentacja<<

      Lekcja odwrócona

      Lekcja odwrócona czyli fleeped classroom polega na wyjściu od pracy domowej. Uczniowie w domu opanowują cześć materiału, prezentują go w klasie a potem wykonują ćwiczenia. To jedna z metod aktywizujących, które przynoszą wspaniałe efekty. W klasie 2a w ten sposób zrealizowaliśmy temat dotyczący wynalazków. Uczniowie wspaniale przygotowali się do lekcji a następnie wykonywali przygotowane przez nauczyciela ćwiczenia. Na pewno w trzeciej klasie powtórzymy nie jeden raz lekcję odwróconą.

      >>prezentacja<<

      Zabawa sztuką

      Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa Sztuką”, realizowany był w naszej szkole przez uczniów klasy II b. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały zadania wyszczególnione w projekcie. Wykazały się dużą kreatywnością oraz pomysłowością. Dzięki projektowi poznały wiele nowych technik plastycznych. Wszystkie zadania sprawiły im ogromną radość, pozwoliły rozwinąć twórcze myślenie, kreatywność oraz współdziałanie w grupie. Zadania, które zostały zrealizowane nie sprawiły uczniom trudności, wręcz przeciwnie– był to czas spędzony na dobrej zabawie i poszerzaniu wiedzy.

      Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

      Każdego roku, 2 kwietnia, w dniu urodzin Andersena, obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie. Aby upamiętnić ten dzień  3 kwietnia każda klasa przebrała się za bohaterów jednej powieści.

      >>zdjęcia<<

      Europejski Dzień Talentów

      24 marca w naszej szkole uczniowie klas I-III świętowali Europejski Dzień Talentów! Pokazali swoje fantastyczne talenty m.in. plastyczne, akrobatyczne, taneczne, sportowe i wiele innych... Obchody Dnia Talentów w naszej szkole były nie tylko okazją do zaprezentowania swoich umiejętności, rozwijania zainteresowań czy zdolności, ale również do dobrej zabawy!  Dzieci wspólnie przeżywały pozytywne emocje i z radością dopingowały się wzajemnie. Zapraszamy do fotorelacji!

      >>prezentacja<<

      Tłusty czwartek

      Zgodnie z tradycją w Tłusty czwartek wszyscy delektowaliśmy się pysznymi pączkami. Zrobiliśmy też coś wyjątkowego, a mianowicie zdjęcia przy użyciu tła GREEN SCREEN. Powstała dzięki temu genialna, pączkowa prezentacja. Zachęcamy do zapoznania się z nią.

      >>prezentacja<<

      Wycieczka do Mediateki

      W lutym uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do nowo otwartej MEDIATEKI MEMO przy ul. Moniuszki 5 w Łodzi. To najnowocześniejsza biblioteka w Polsce. To miejsce, które łączy tradycyjne zbiory biblioteczne z dostępem do nowoczesnych technologii. To przestrzeń, w której każdy bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie. Mediateka obok wypożyczania książek oferuje m.in. możliwość nakręcenia filmów na TikToka, organizacji sesji fotograficznej czy posłuchania winyli. Coś dla siebie znajdą w Mediatece MeMo także wielbiciele komiksów, planszówek i klocków konstrukcyjnych. Wszystkie dzieci odnalazły się idealnie w nowo poznanym miejscu, do którego z pewnością wrócą! Zachęcamy do odwiedzenia Mediateki oraz obejrzenia fotorelacji z naszej wycieczki!

      >>prezentacja<<

      Warsztaty balonowe dla Pierwszoklasistów

      13.02.2023 odbyły się warsztaty balonowe dla naszych Pierwszaków. To niecodzienna forma zabawy rozwijająca dziecięce zdolności motoryczne. Zajęcia z balonami dają niepowtarzalną możliwość nauki poprzez wspaniałą zabawę. Uczniowie klasy Ia i Ib miały okazję nauczyć się robić cuda z baloników! Zapraszamy do fotorelacji!

      >>prezentacja<<

      Jasełka

      Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy I a i II b, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 i 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się rodzice, dziadkowie, dyrekcja, nauczyciele, a także uczniowie klas młodszych.

      >>zdjęcia<<

      Z wizytą w Muzeum Marcepanów i Fabryce Bombek

      Szklane ozdoby choinkowe cieszą nasze oczy w każde święta Bożego Narodzenia. Od pokoleń są najpopularniejszą i najpiękniejszą grudniową dekoracją. Jak powstają te wszystkie kruche, szklane cuda? Warto poznać odpowiedź na to pytanie, tym bardziej, że proces wytwarzania bombek jest bardzo ciekawy, wieloetapowy, pracochłonny i wymagający ogromnej fachowości. Tuż przed świętami-19 grudnia- uczniowie klasy I a i II b mogli zobaczyć ten proces z bliska, odwiedzając fabrykę bombek SZKŁO‑DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci zapoznały się z tajnikami produkcji: od wydmuchiwania kształtu, poprzez srebrzenie (pokrywanie bombki od wewnętrznej strony azotanem srebra), aż po dekorowanie. Niebywałą gratką dla każdego był udział w warsztatach malowania i dekorowania bombek, które z pewnością stały się najpiękniejszą choinkową ozdobą każdego domu i pamiątką z wycieczki, a może i wyjątkowym upominkiem dla bliskich osób?

      Podczas wycieczki do Piotrkowa Trybunalskiego dzieci zwiedziły także zabytki tego królewskiego miasta, a także odwiedziły Muzeum Marcepanów, zapoznając się z historią tego słodkiego przysmaku, dowiadując się także, kiedy aptekarze produkowali marcepany i czy słodycze mogą być lekarstwem. W części praktycznej uczniowie własnoręcznie przygotowali z naturalnych składników własny marcepan.

      To z pewnością była niezapomniana wycieczka: błyszcząca, słodka- magiczna!

      >>zdjęcia<<

      Mikołajki

      6 grudnia- jak dobrze wiecie,

      Święty Mikołaj chodzi po świecie.

      W naszej szkole mikołajki na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych wydarzeń i uroczystości. W tym dniu sale lekcyjne i korytarze są odświętnie ozdabiane w bogato przystrojone choinki, uśmiechające się bałwany i renifery, błyszczące bombki i gwiazdki, a także kolorowe światełka. Całość dopełniają uczniowie, którzy w mikołajkowych czapeczkach, czerwonych rogach reniferów i świątecznych sweterkach, czekają na przybysza z dalekiej północy. Święty Mikołaj przybył do naszej szkoły ze słodkimi upominkami i świątecznymi życzeniami dając wszystkim ogrom radości. Dziękujemy święty Mikołaju!

      >>zdjęcia<<

      Mikołajkowy turniej sportowy

      Grudzień to niezwykły, magiczny miesiąc. Wszyscy uczniowie go uwielbiają. Wtedy bowiem szkoła pachnie piernikami, mieni się cekinami i brokatami, brzmi kolędami i pastorałkami. Słychać śmiech dzieci, widać radość projektowania i wykonywania świątecznych ozdób- także, by wspomóc szkolne kiermasze mające swe piękne przeznaczenie.

      Aby umilić pierwszakom jeszcze bardziej grudniowe chwile, nauczyciele klas pierwszych i wychowania fizycznego zorganizowali „Mikołajkowy turniej sportowy”. Dzieci biegały slalomem przez las choinek, przesuwały prezenty kijem do unihokeja, rzucały „śnieżkami” do celu, ozdabiały bombkami choinki, brały udział w „zaprzęgach reniferów”.

      Było mikołajkowo, było wesoło, było wyjątkowo!

      Zapraszamy do fotogalerii!

      >>zdjęcia<<

      „Zima, zima, zima, pada, pada, śnieg…”

      „Zima, zima, zima, pada, pada, śnieg…” a gdy już spadł wyszliśmy na dwór, by porzucać się śnieżkami, pozjeżdżać na górce czy zrobić aniołki. Zabawom nie było końca, a uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy.

      >>prezentacja<<

      30 listopada – Andrzejki w klasach I – III

      30 listopada w naszej szkole uczniowie oraz nauczyciele klas I- III świętowali Andrzejki. Z tej okazji Mały Samorząd Uczniowski przygotował Andrzejkowy Pokaz Mody, w którym uczniowie, jak na prawdziwym pokazie mody mogli zaprezentować swoje magiczne, andrzejkowe stroje. Ale to nie koniec wrażeń. Klasa IA i IIB wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowała dla wszystkich uczniów wspaniałe andrzejkowe wróżby. Kto wie, może się spełnią!

      Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

      >>prezentacja<<

      Dzień Pluszowego Misia w klasach I - III

      W piątek 25 listopada swoje święto obchodził najlepszy przyjaciel każdego dziecka i dorosłego. Najmilsza i najukochańsza przytulanka przy zasypianiu, czyli Pluszowy Miś. W naszej szkole wszystkie klasy I - III uczciły to święto różnymi zabawami i zadaniami związanymi z pluszowym misiem. A przyniesione przez dzieci ukochane miśki były niekiedy większe od nich samych.

      Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji.

      >>prezentacja<<

      Wycieczka do teatru „Kot w Butach”

      W listopadzie uczniowie klas I - III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wspaniały spektakl teatralny pt.: „Kot w butach” do Teatru MONOPOLIS w Łodzi. „Kota w butach” przedstawiać nie trzeba, to jedna z najpopularniejszych opowieści dla najmłodszych. Uczniowie naszej szkoły mogli tym razem zobaczyć fantastyczną i zabawną wersje tego dzieła. Klasyczna literatura piękna, humor i kunszt językowy Jana Brzechwy oraz przede wszystkim wspaniałe umiejętności aktorów na scenie sprawiły, że mieliśmy okazję zobaczyć niesamowity muzyczny spektakl o przyjaźni, wierze we własne siły, pogodzie ducha oraz prawdziwej miłości.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, w której nasi uczniowie biorą udział w odkrywaniu świata teatru.

      >>prezentacja<<

      Obchody 11 listopada w klasach młodszych

      Jedenasty listopada - Narodowe Święto Niepodległości - to jedna z najbardziej podniosłych i uroczystych okazji obchodzonych w ciągu roku. Polacy w całym kraju wywieszają flagi, zakładają biało-czerwone kokardy i uczestniczą w państwowych uroczystościach z tej okazji. Dlatego również uczniowie klas I - III wraz z nauczycielami, stanęli z pełną powagą i szacunkiem dla Ojców Naszej Niepodległości by przypomnieć i uczcić pamiętne wydarzenia z roku 1918, kiedy to po ponad stuletniej niewoli Polska odzyskała upragnioną wolność, stając się krajem dumnym i niepodległym. Obchody odbyły się w środę 10 listopada. Rozpoczęliśmy od krótkiej powtórki wiedzy o niepodległości oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Każda z klas przygotowała patriotyczna część artystyczna. Na sali gimnastycznej panowała wzniosła, uroczysta atmosfera. Zwieńczeniem naszych obchodów było stworzenie pięknej flagi Polski z przygotowanych wcześniej przez uczniów biało-czerwonych serc.

      >>prezentacja<<

      Dzień kolorów

      Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.

      Dzieciaki! Jedzcie zdrowo!

      Dzień Zdrowego Jedzenia jest obchodzony na wiele sposobów. W naszej szkole z tej okazji każda klasa miała za zadanie przygotować ZDROWE PRZEKĄSKI i POTRAWY w wylosowanym przez klasę kolorze. Wszystkie klasy zaprezentowały swoje potrawy na holu oraz wspólnie je degustowały.

      Nasi uczniowie oraz rodzice wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz kreatywnością w wykonaniu potraw. Wylosowane kolory:
      żółty  KLASA 1a i 1b
      zielony KLASA 2b i 3a
      czerwony KLASA 2a i 3b

      Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji.

      >>prezentacja<<

      Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      4 listopada w naszej szkole pierwszoklasiści świętowali Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który przypada 5 listopada. Klasa IB zamieniła się w bajkowe postacie, by podczas zajęć przypomnieć sobie ich historię. Uczniowie wzięli udział w bajkowym quizie wiedzy oraz bajkowej lekcji informatyki. Krótko mówiąc ten dzień upłynął nam jak w bajce!

      >>prezentacja<<

      Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

      17 października 2022 roku odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały i zaprezentowały program artystyczny składający się z  piosenek i wierszy, chcąc udowodnić wszystkim zebranym, że w czasie dotychczasowego pobytu w szkole wiele już się nauczyli. Zaproszeni rodzice z wielką dumą i wzruszeniem przyglądali się swoim pociechom. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania dzieci na uczniów naszej szkoły. Uczniowie otrzymali legitymacje, pamiątkowe dyplomy i medale wraz z życzeniami wielu sukcesów w nauce oraz gratulacje oficjalnego wstąpienia w mury naszej szkoły.

      >>zdjęcia<<

      Nasz sposób na skarpetki czyli omawiamy lekturę „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek…”

      Nasza klasa bardzo lubi czytać książki, a lektura „Niesamowite przygody 10 skarpetek…” jest jedną z naszych ulubionych pozycji książkowych. Podczas omawiania lektury pracowaliśmy w grupach, rozwiązując szereg ciekawych kart pracy. Podczas zajęć w-fu ćwiczyliśmy z nietypowym przyborem czyli skarpetkami, a na zajęciach technicznych stworzyliśmy kukiełki ze skarpetek. Odegraliśmy też scenki z wykorzystaniem własnoręcznie wykonanych pacynek. Bardzo chętnie bawiliśmy się też nim podczas przerw. Nie możemy się doczekać omawiania kolejnej lektury, choć jest zdecydowanie trudniejsza, wiemy już, że jest bardzo ciekawa.

      >>prezentacja<<

      Jesień jest pyszna

      Jesień to nie tylko kolorowa, ale też bardzo „smaczna” pora roku. To podczas jej trwania możemy zajadać się najpyszniejszymi, polskimi owocami, takimi jak jabłka, gruszki czy śliwki. W klasie 2a poznaliśmy wiele gatunków jabłek i gruszek. Wśród nich były takie jak Ligol, Cortland, Szara Reneta, Konferencja czy Lukasówka. Poznawaliśmy je wielozmysłowo. Bardzo wielu z nas zdziwiło się jak różnią się one między sobą smakiem.

      >>prezentacja<<

      Jemy pysznie i zdrowo

      Klasy 2a i 2b wiedzą jak ważne jest drugie śniadanie, dlatego też przygotowały wspólny, zdrowy posiłek. W salach unosił się niesamowity zapach warzyw i owoców. Uczniowie dzielnie smarowali, kroili, czy nadziewali owoce na wykałaczki by zaraz potem mogły wylądować w ich brzuszkach.

      >>prezentacja<<

      Dzień Dyni

      28 października w naszej szkole wszyscy uczniowie klas I-III świętowali Dzień Dyni. To był pomarańczowo-dyniowy czas! Nie tylko pokazują to kreacje dzieci, ale również wyśmienite przekąski w dyniowym klimacie. Z tej również okazji każda klasa przygotowała jesienną piosenkę, którą zaprezentowała na forum. Nasi uczniowie po raz kolejny spisali się na medal. Wszyscy wystąpili znakomicie, jesteśmy z nich dumni. Nie brakowało radości, uśmiechów i gromkich oklasków. Po części oficjalnej uczniowie wrócili do swoich klas, by móc w swoim gronie dalej świętować. To była świetna zabawa!

      >>prezentacja<<

      Nawet mały może dużo!

      Nasi najmłodsi uczniowie pokazali, że są wspaniali. Dali piękny przykład, że wiele zależy od nas samych i z uśmiechem na twarzy wzięli udział w proekologicznych akcjach "Sprzątanie świata- Polska" pod patronatem Fundacji "Nasza Ziemia", a także "Sprzątamy dla Polski" pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Rodzaj i ilość śmieci w okolicy naszej szkoły zaskoczyły wszystkich. A czy było warto je sprzątnąć? Oczywiście! Los naszej planety, to los każdego z nas!

      Brawo Kochane Pierwszaki! Jesteśmy z Was dumni!

      >>zdjęcia<<

      Światowy Dzień Jabłka

      28 września uczniowie klasy 1a i 2a obchodzili Światowy Dzień Jabłka. Jabłko to prawdopodobnie najpopularniejszy owoc na świecie, wpływ na to ma nie tylko wspaniały smak, ale i różnorodność odmian (obecnie na świecie uprawia się ponad 10 tysięcy odmian jabłoni, w Polsce około 60). Celem święta jest popularyzowanie zalet tego owocu. A jest ich mnóstwo, jak choćby wartości odżywcze. Jabłko to źródło wielu witam, minerałów czy błonnika roślinnego. Dzięki regularnemu spożywaniu tych owoców wspieramy proces trawienia, poprawiamy urodę czy odżywiamy mózg. O magicznych właściwościach jabłka wiadomo zresztą od setek lat. To symbol zdrowia, życia, miłości, urodzaju czy długowieczności. Uczniowie tego dnia prócz wielu ciekawostek o jabłku i jego właściwościach odżywczych, poznali cykl rozwojowy jabłka, obejrzały film edukacyjny „Od kwiatu do owocu”, dzieliły się informacjami do jakich potraw wykorzystuje się w ich domach te owoce, wykonały jabłkowe prace plastyczne, które stały się piękną, jesienną ozdobą sal lekcyjnych, a także oczywiście  z wielką radością i apetytem je konsumowały.😊

      >>link prezentacja<<

      Powitanie jesieni

      Pierwszy dzień jesieni dla pierwszoklasistów był bardzo aktywnym dniem: pełnym zagadek i jesiennych prac plastycznych. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały jesienne kompozycje i dekoracje, bawiły się przy jesiennych piosenkach, a także dowiadywały się wielu ciekawostek o tej porze roku, m.in. o tym dlaczego drzewa zrzucają liście i dlaczego liście przybierają różne barwy. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale piękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

      >>zdjęcia<<

      Z wizytą w Sadach Klemensa

      20 września uczniowie klasy 1a i 2b wybrali się do Parku Rozrywki "Sady Klemensa" w Podskarbicach Szlacheckich. Celem wycieczki była przede wszystkim dobra zabawa, ale również poznanie roli przyrody w życiu człowieka i jej ochrona przed szkodliwymi czynnikami. Dzieci odwiedziły wszystkie ekologiczne i sprawnościowe ścieżki edukacyjne i wzięły udział w warsztatach techniczno- plastycznych "Drewniane zwierzątka". Po uśmiechach i okrzykach radości dzieci wiemy, że wycieczkę można uznać za bardzo udaną, a miłe wspomnienia z pewnością pozostaną w nich na długo.😊

      >>zdjęcia<<

      Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

      We wrześniu uczniowie klas pierwszych naszej szkoły spotkali się z funkcjonariuszami Straży Miejskiej na zajęciach dotyczących przygotowania dziecka do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Strażnicy Miejscy omówili reguły prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz korzyści płynące z noszenia elementów odblaskowych. Przypomnieli o przechodzeniu tylko na wyznaczonych przejściach dla pieszych oraz bezwzględnym stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej i przechodzeniu wyłącznie na zielonym świetle. Przypomnieli również, że mimo pierwszeństwa pieszych na pasach, zawsze należy się rozejrzeć oraz zachować ostrożność. Po zajęciach w szkole przyszedł czas na "sprawdzenie" omówionych zagadnień w praktyce, czyli na pobliskim skrzyżowaniu. I z dumą musimy przyznać, że pierwszaki poradziły sobie znakomicie. Brawo!

      >>zdjęcia<<

      Dzień Kropki

      Wrzesień bez Dnia Kropki? W 114-stce to niemożliwe. Uwielbiamy ten dzień. Od kropki wszystko się zaczyna i na kropce też się czasami kończy, np. zdanie. A co robiliśmy w tym roku prezentujemy na zdjęciach. Nie możemy się doczekać kolejnego Dot Day.

      >>link<<

      Wycieczka do Torunia

      Rok szkolny dopiero się zaczął, a klasy 2a,3a i 3b wybrały się już do Toruniu. Odwiedziły one piękne miasto Mikołaja Kopernika, a w nim zwiedziły starówkę, Krzywą Wieżę, a także na bulwary. Uczniowie wzięli też udział w niezapomnianych warsztatach piernikowych w Muzeum Żywego Piernika. Bardzo polecamy wszystkim wycieczkę do Torunia, to był bardzo udany dzień.

      >>link<<

      Rozpoczęcie roku szkolnego

      1 września na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste powitanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość miała cześć oficjalną i artystyczną. Klasy 2a i 3a wraz z wychowawczyniami przygotowały występ artystyczny dla naszych nowych uczniów. Pierwszaki POWODZENIA!

      >>link<<

    • Rok szkolny 2021/2022

      Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22

      Dnia 24 czerwca 2022 roku o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 klas I -III. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Trapsza- Lorek, która podziękowała uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły za wspólne miesiące nauki i pracy oraz pogratulowała osiągniętych wyników. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IIIa i IIIb. Dzieci wprowadziły wszystkich w wakacyjny nastrój śpiewając letnie piosenki, grając na instrumentach i recytując wiersze. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia miłego wypoczynku letniego oraz radosnych i bezpiecznych wakacji. Wręczenie świadectw miało miejsce już w klasach wraz ze swoimi wychowawcami oraz rodzicami. Do zobaczenia w szkole we wrześniu! Miłego odpoczynku!

      >>zdjęcia<<

      Zielona Szkoła

      W czerwcu uczniowie klasy 1a i 3a były na Zielonej Szkole.  W pierwszym dniu dzieci zwiedziły Twierdzę Kłodzko, w drugim spacerowały wśród Błędnych Skał i weszły na Szczeliniec Wielki, zaś w trzecim zwiedziły miejscowość uzdrowiskową- Lądek Zdrój i Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Piękna pogoda i dobre humory towarzyszyły dzieciom każdego dnia, a wspomnienia z pewnością pozostaną z nimi na długo.

      >>zdjęcia<<

      Spotkanie autorskie z Dorotą Combrzyńską - Nogalą

      17 maja uczniowie klasy III a wybrali się do DK "502" na spotkanie autorskie z Dorotą Combrzyńską - Nogalą w ramach realizacji wojewódzkiego projektu czytelniczego "Mały Książkomaniak" - X edycja.

      Dorota Combrzyńska - Nogala jest łodzianką, polonistką i autorką książek obyczajowych dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Jej książki były wielokrotnie wyróżniane w konkursach literackich, m.in. powieść “Możesz wybrać, kogo chcesz pożreć” wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, a książka „Bezsenność Jutki” otrzymała nagrodę Książka Przyjazna Dziecku oraz dodatkowo wyróżniona w konkursie IBB-y jako Książka Roku 2012.

      Podczas spotkania autorka nawiązała do trudnego - ale jakże aktualnego tematu wojny - opowiadając historie uczące dzieci empatii, tolerancji i wrażliwości na drugiego człowieka.

      >>zdjęcia<<

       

      W Kraju Kwitnącej Wiśni

      6 maja uczniowie klasy III a uczestniczyli w warsztatach literacko - plastycznych w Bibliotece Piłsudskiego. Podczas zajęć uczniowie poznali kulturę, tradycje i niezwykłe osobliwości Japonii.

      Kultura Japonii jest unikalna, a wiele jej symboli, takich jak choćby tradycyjne stroje (kimona), charakterystyczne gesty (ukłony) czy zachowania (uprzejmość), jest rozpoznawalnych na całym świecie. W Kraju Kwitnącej Wiśni czwórka jest odpowiednikiem naszej trzynastki - przynosi pecha, szczęście zaś przynosi kot. Japonia to kraj sushi, origami, darumy (tradycyjnej, japońskiej lalki, pustej w środku, okrągłej, bez kończyn, zazwyczaj czerwonej, będącej talizmanem szczęścia), a także teatrzyka Kamishibai - czyli teatrzyka obrazkowego zamkniętego w drewnianym pudełku. Podczas pobytu w Bibliotece Piłsudskiego dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk o Królestwie Jamoto, odwadze, męstwie miłości, wytrwałości i cierpliwości, złożyć serca techniką origami, a także zaprojektować i stworzyć deseczki ozdobne techniką decoupage.

      Zapraszamy do fotogalerii!

      >>zdjęcia<<

       

      22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

      Z tej okazji uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski" i łódzkiej "Galante sprzątanie" z pełnym przekonaniem, że los naszej planety zależy od każdego z nas. Brawo!

      >>zdjęcia<<

       

      Perły województwa łódzkiego - Arkadia, Nieborów, Maurzyce

      11 kwietnia uczniowie klasy 2a i 3a uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do Arkadii, Nieborowa i Maurzyc.

      Podczas wycieczki uczniowie projektowali i wykonywali wielkanocne stroiki, spacerowali po parku romantycznym w Arkadii, zwiedzali barokowy Pałac Radziwiłów w Nieborowie (z niezwykle reprezentacyjną klatką schodową wyłożoną z kafelków holenderskich, komnatami z wystrojem rokokowym, rękopisami Adama Mickiewicza), podziwiali budynki mieszkalne, sakralne i użytkowe dawnej wsi łowickiej w Łowickim Parku Etnograficznym w Maurzycach, m.in.: remizę ze Złakowa Borowego, Kościół z Wysokienic wraz z dzwonnicą, kuźnię z pierwszej połowy XX w., oborę kamienno-ceglaną ze Złakowa Borowego,  wiatrak koźlak ze Świeryża, plebanię z Pszczonowa z początku XX w. (obiekt, który występował w filmie „Chłopi” w reżyserii Jana Rybkowskiego) wraz z ich wyposażeniem: umeblowaniem, elementami gospodarstwa domowego, narzędziami rolniczymi, obrazami i tkaninami.

      Zapraszamy do fotogalerii!

      >>zdjęcia<<

      Wiosenne kwiaty

      Już kwiaty zakwitają

      w lasach, ogrodach i na łąkach

      - mówią o tym, że nadszedł

      czas wiosny i słonka.

       

      Przyszły do nas kwiaty w gości

      w swej wiosennej szacie,

      popatrzcie uważnie, może je poznacie?

      Zapraszamy do fotogalerii mini prezentacji stworzonych podczas zajęć komputerowych przez uczniów klasy 3a!

      >>zdjęcia<<

      Wiosenne prace plastyczne

      Zapraszamy do fotogalerii wiosennych prac plastyczno- technicznych naszych najmłodszych uczniów klas 1-3.

      >>zdjęcia<<

      Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

      21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Ideą obchodów Dnia jest akcja zakładania kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz naszej solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem oraz tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych.

      >>zdjęcia<<

      Zajęcia wychowania fizycznego

      Dziękujemy panu Piotrowi Filipkowi- wspaniałemu nauczycielowi wychowania fizycznego za pełne emocji i uśmiechu zabawy sportowe!  Uczniowie klasy 3a.

      >>zdjęcia<<

      Spotkanie z lekturą Afryka Kazika Łukasza Wierzbickiego

      W czasie spotkania z lekturą „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego uczniowie klasy 3a wyruszyli w podróż z tytułowym Kazikiem, czyli Kazimierzem Nowakiem- niezwykłym polskim podróżnikiem, który w latach 30-tych XX wieku przejechał całą Afrykę na rowerze (ale też na grzbiecie konia i wielbłąda, szedł pieszo, czy płynął czółnem). W podróże mrożące krew w żyłach, ale te również zabawne, rozmawiając przy tym o granicach- tych na mapie i tych, które są w nas; poruszając temat tolerancji, tego jak to zrobić, żeby się nie bać “innego człowieka”, zrozumieć ludzi z innych kręgów kulturowych. W czasie zajęć uczniowie wytężali słuch, by odgadnąć jakie zwierzęta ryczą gdzieś daleko, tym samym poznając przyrodę odległego kontynentu, a także ilustrowali jedną ze swoich ulubionych przygód Kazika.

      To była niezwykła podróż!

      >>zdjęcia<<

      Zabawa karnawałowa

      "Z Nowym Rokiem szedł karnawał, przebieraniem się zabawiał.

      W instrumenty przebrał drzewa, wiatr w gałęziach pieśni śpiewał.

      Przebrał dzieci, spójrzcie sami, są Indianie z piratami

      i serpentyn widać zwoje, są krasnale, są kowboje.

       

      Jest biedronka z muchomorkiem, przyszli także Bolek z Lolkiem,

      sznur korali ma cyganka, w stroju z frędzli jest Indianka.

      I balony lecą w górę, ktoś czerwony ma kapturek,

      jest karnawał, dzieci tańczą, gra muzyka przebierańcom."

      18 lutego 2022 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Uczniowie klas 1 -3 przygotowali piękne stroje karnawałowe i tańczyli w rytmie ulubionych piosenek. Było bardzo wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i dostarczyła wielu emocji.

      >>zdjęcia<<

      Dzień Babci i Dziadka

      ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

      życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

      Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

      Wszystkim kochanym Babciom i Dziadkom, z okazji ich święta życzymy wszystkiego najlepszego!

      >>zdjęcia<<

      Bożonarodzeniowe ozdoby recyklingowe

      Z przyjemnością informujemy, że konkurs ekologiczno- plastyczny dla uczniów klas I- III pt. „Bożonarodzeniowa ozdoba recyklingowa” został rozstrzygnięty!

      Z zachwytem oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

      Po długich naradach jury konkursowe postanowiło przyznać I miejsce ex aequo następującym uczniom:

      - Marcie Gumińskiej- Kieliszek z kl. Ia

      - Natalii Perzynie z kl. Ia

      - Franciszkowi Urbaniakowi z kl. Ia

      - Jakubowi Chudzikowi z kl. IIa

      - Oliwii Krawczyńskiej z kl. IIb

      - Dagmarze Stanisz z kl. IIb

      - Alicji Gumińskiej- Kieliszek z kl. IIIa

      - Julianowi Walczakowi z kl. IIIa

      Każdemu uczestnikowi z osobna należą się gratulacje za włożony trud i niezwykłą pomysłowość w wykonaniu prac.

      Podziękowania kierujemy również do rodziców za zaangażowanie, współpracę oraz ogromną pomoc udzieloną młodym artystom.

      Dziękujemy i gratulujemy!

      >>zdjęcia<<

      Zimowe prace plastyczne

      Zapraszamy do fotogalerii prac plastyczno- technicznych naszych najmłodszych (a jakże ZDOLNYCH) uczniów klas 1-3.

      >>zdjęcia<<

      Gdyby Mikołaj utknął w kominie

      "Gdyby Mikołaj utknął w kominie..." podsyłamy rozwiązanie uczennicy klasy 3a- Martusi.

      Może komuś się przyda? 😅 Święta tuż, tuż!

      Gdy Mikołaj utknął w kominie bardzo się przestraszył. Próbował się wydostać, ale musiał być cicho, by nie obudzić dzieci.

      To się jednak nie udało. Dzieci szybko przybiegły. Były zaskoczone i  trochę przestraszone. Mikołaj powiedział, że nie może się wydostać i prosi ich o pomoc. Dzieci chciały pomóc, ale nie wiedziały jak. Nie zastanawiały się długo i przystąpiły do działania. Zaczęły Mikołaja smarować masłem, ale się nie udało. Następny pomysł to smyranie Mikołaja. Było wesoło, ale ten sposób też nie przyniósł efektów. Kolejna próba to wsypanie pieprzu do komina. Mikołaj kichał i kichał, aż wreszcie wypadł z komina. Był zmęczony i głodny, lecz szczęśliwy, że w końcu się udało. Dzieci dały Mikołajowi kubek ciepłego mleka i ciasteczka, które same upiekły. Mikołaj wrócił do rozdawania prezentów, a dzieci poszły spać.

      Rano dzieci zastanawiały się, czy to był sen, czy wydarzyło się to naprawdę. Pobiegły do choinki sprawdzić czy są prezenty. Było całe mnóstwo, a na nich było napisane "dziękuję". I już wiedziały,  że to było naprawdę.

      >>zdjęcia<<

      Zimowe zabawy

      Szkoła to również uśmiech i dobra zabawa. 😊

      Zapraszamy do obejrzenia zimowych zdjęć przepełnionych radością!

      >>zdjęcia<<

      Mikołajki

      To już są święta, świąteczny czas

      Święty Mikołaj będzie wśród nas.

      Spełni marzenia i wszystkie sny,

      Święty Mikołaj puka do drzwi.

      Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie szkolnego roku.

      Zgodnie z tradycją 6 grudnia dzieci klas I-III spotkały się ze świętym Mikołajem. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i założyły mikołajkową czapkę albo rogi renifera. Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości i zabawki.

      >>zdjęcia<<

      Międzynarodowy Dzień Misia

      Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

      >>zdjęcia<<

      I miejsce w konkursie plastyczno - literackim

      Z ogromną radością informujemy, że uczennica klasy IIIa – Zofia Dziadczyk zajęła I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastyczno – literackim „Mój dzień w Akademii Pana Kleksa”.

      Gratulujemy!

      >>zdjęcia<<

      Smacznie, zdrowo i kolorowo!

      29 października uczniowie z klasy 3a uczestniczyli w niezwykłej lekcji zdrowego odżywiania. Uczniowie ugruntowali wiedzę o piramidzie zdrowego żywienia, wartościach odżywczych owoców i warzyw. Punktem centralnym lekcji było przygotowanie na swoje drugie śniadanie smacznych, a przede wszystkim zdrowych sałatek i szaszłyków owocowych. Zachęcamy wszystkich do zdrowego odżywiania i korzystania z naszych rodzimych owoców i warzyw!

      >>zdjęcia<<

      Przerwa na czytanie

      W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej propagującej  czytanie - „Cała Polska czyta dzieciom”, klasy Ia i IIIa wzięły udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Celem akcji była: promocja czytelnictwa wśród dzieci, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, a także zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dostrzegając piękno złotej, polskiej jesieni- nasi uczniowie z wielką radością włączyli się do akcji oddając się lekturze swojej ulubionej książki pod naszym szkolnym, złotym klonem. 😊

      >>zdjęcia<<

      Bezpieczny w domu, w szkole i na ulicy

      26 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach prowadzonych z pracownikami Straży Miejskiej. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca Strażnika Miejskiego, jakie zwierzęta pomagają w akcjach ratowniczych, a także utrwalili wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

      >>zdjęcia<<

      Nauka przez zabawę

      O tym, że nauka przez zabawę jest niezwykle owocna i przyjemna - nie trzeba nikogo przekonywać. Uczniowie klasy IIIa podczas edukacji matematycznej bardzo lubią ten sposób uczenia się. Tym razem w ruch poszły: kości, karty do gry, spinacze biurowe i przygotowane karty pracy z zabawami i grami. Śmiechu i emocji było co nie miara! A jakie cudowne efekty - tabliczka mnożenia wskoczyła do głów raz - dwa. 😊

      >>zdjęcia<<

      Jesienni mali artyści

      Zapraszamy do fotogalerii jesiennych prac plastyczno - technicznych naszych uczniów. Trzeba przyznać, że mamy bardzo zdolnych uczniów!

      >>zdjęcia<<

      Spotkanie z lekturą- lapbooki

      Lapbooki już na dobre rozgościły się w murach naszej szkoły. Uczniowie bardzo je polubili i z wielką radością je tworzą. Tym razem powstały niezwykłe książeczki o „Szewczyku Dratewce” Janiny Porazińskiej. Zapraszamy do fotogalerii!

      >>zdjęcia<<

      Dzieci Sieci- Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów

      Dziś uczniowie klas I -III w ramach Dni Bezpiecznego Internetu obejrzeli spektakl pt. "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów". Jego misją jest pomoc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu internetu. Dzieci mogły dowiedzieć się o zagrożeniach w sieci, a bohaterowie krok po kroku wyjaśnili im jak mogą poradzić sobie z nimi. Następnie podczas spotkania na żywo z Plikiem i Folderem uczniowie podsumowali swoją wiedzę o bezpiecznych zachowaniach w internecie. Ostatnim punktem wydarzenia była praca w grupach live za pośrednictwem czatu YouTube - uruchomienie mapy myśli. Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań, a większość zaproponowanych przez nich rozwiązań pojawiła się na mapach myśli, które stworzyli Plik i Folder.

      >>zdjęcia<<

      Lemopowiada

      Zapraszamy do przeczytania LEMOPOWIADY- opowiadania stworzonego przez Kluby Małego Książkomaniaka w ramach realizacji wojewódzkiego projektu czytelniczego Wydawnictwa Literatura i DK „502”. Klasa IIIa miała niebywałą przyjemność zredagować wstęp opowiadania.  😊

      >>Mały książkomaniak<<

      Udział w spotkaniu autorskim

      1 października uczniowie klasy IIIa i IIIb uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Katarzyną i Pawłem Ziemnickimi, autorami książki „Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku”. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach realizowanego przez uczniów wojewódzkiego projektu czytelniczego „Mały Książkomaniak”, którego organizatorami są Wydawnictwo „Literatura” i DK „502”.

      >>zdjęcia<<

      Wycieczka do „Krainy Dzikiej Kaczki”

      21 września 2021 roku uczniowie z klas 2b, 3a oraz 3b wzięli udział w wycieczce do Krainy Dzikiej Kaczki w Bronowicach koło Brzezin.

      Kraina Dzikiej Kaczki to magiczne miejsce. Wędrując ścieżkami edukacyjnymi uczniowie pokonywali różne przeszkody, przedzierali się przez gęstwiny, wspinali na skarpy i odkrywali ślady ptaków i różnych zwierząt. Słuchali opowieści o ich życiu i zwyczajach. Przyglądali się tamie na rzece zbudowanej przez bobry oraz smakowali borówek z ekologicznych upraw. Poznali znaczenie ekosystemów naszej planety i wykonali własny LAS W SŁOIKU. Po ciekawej wędrówce przyszedł czas na pyszne ziemniaczki z ogniska. Po posiłku dzieci udały się na wesołą zabawę na placu zabaw. Na koniec karmiły wesołe owce kameruńskie podając im karmę w dłoniach.

      >>zdjęcia<<

      Sprzątanie świata - Polska

      W dniu 17 września nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata- Polska 2021”. Akcja „Sprzątanie świata” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz środowiska „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii,  zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W tym roku akcja ta odbywa się w naszym kraju po raz 28. Jest tym samym jedną z najstarszych i największych kampanii z zakresu ekologii w naszym kraju. 

      Pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę” porządkowaliśmy przyszkolny park, boisko, a także najbliższą okolicę szkoły. 

      „Posprzątajmy Polskę, wszędzie, wzdłuż i wszerz, z tych wczorajszych śmieci, z tych jutrzejszych też”. Te słowa rozpoczynają piosenkę, którą napisał Wojciech Młynarski. Słowa te stanowią nie tylko znakomite przesłanie, ale też w jednym zdaniu oddają sens akcji. W "Sprzątaniu świata- Polska" chodzi bowiem głównie o zmianę świadomości, o to, by nie śmiecić i segregować odpady.

      >>zdjęcia<<

      Międzynarodowy Dzień Kropki

      Opowiastka autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Peter H. Reynoldsa z 2003 r. pt. „The Dot” (Kropka) stała się inspiracją powołania w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w ponad 200 krajach. To inicjatywa, mająca za zadanie pobudzać kreatywność młodych ludzi i zachęcać ich do tworzenia. Nauczyciele organizują więc 15 września takie działania, które pomagają dzieciom odkryć swoje talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka.

      Tego dnia w naszej szkole powstało mnóstwo „zakropkowanych” prac plastycznych, technicznych i graficznych. Dzieci bawiły się w odszukiwanie okrągłych przedmiotów, a także przedmiotów, zwierząt i roślin z kropkami, rozwiązywały kropkowe sudoku i zakropkowane działania matematyczne, brały udział w zabawach polonistycznych poznając takie związki frazeologiczne, jak: kropka w kropkę, koniec i kropka, kropka nad i. Uczniowie dowiedzieli się także, że za pomocą kropek można czytać i poznały alfabet Braille'a.

      Efekty twórczej pracy prezentuje poniższa galeria:

      >>kliknij<<

      Bezpieczni na drodze

      Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły łódzka policja wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęła spotkania profilaktyczno - edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Na spotkaniu z uczniami klas pierwszych głównym tematem, było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci przekazali najmłodszym informacje, które pozwolą im na ukształtowanie prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz uświadomienie im z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły, a także jak sobie radzić w takich sytuacjach. Uczniowie klas I-III udali się także na pobliskie skrzyżowanie, by obserwować ruch uliczny, poznać i utrwalić sobie rodzaje znaków drogowych, a także zasady przechodzenia przez ulicę.

      Kliknij: 

      >>spacer na skrzyżowanie<< 

      >>wizyta Straży Miejskiej<<

      Rozpoczynamy rok szkolny 2021/2022 dla klas pierwszych

      Pierwszego września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022 dla klas pierwszych. Z tej okazji uczniowie z klas 2b i 3b przygotowali część artystyczną, która bardzo spodobała się naszym najmłodszym koleżankom i kolegom. Po części artystycznej wszystkich powitała Pani Dyrektor wygłaszając krótkie przemówienie. Następnie uczniowie udali się do klas aby poznać swoich wychowawców.

           

      Wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły życzymy samych sukcesów i zapału do pracy. Powodzenia!

      • Rok szkolny 2020/2021

        Wycieczka do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich

        W czerwcu uczniowie klasy 3b w ramach realizacji projektu przyrodniczego „Przybij piątkę dla wody” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, uczestniczyli w wycieczce do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, poznając jego walory przyrodniczo- kulturowe, a także gatunki, miejsca występowania i sposoby ochrony płazów i gadów.

        Dziękujemy pracownikowi PKWŁ za bardzo ciekawą lekcję przyrody w terenie!

        >>zdjęcia<<

        Wycieczka do Uniejowa

        W czerwcu uczniowie klas 1-3 w ramach realizacji projektu przyrodniczego „Przybij piątkę dla wody” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, uczestniczyli w wycieczce do Uniejowa. Uczniowie mięli niebywałą okazję zwiedzić w środku, a nawet uruchomić stary wiatrak koźlak, zwiedzić starą Zagrodę Młynarską, wziąć udział w warsztatach wypieku podpłomyków, a także w spacerze po Uniejowie i parku przy zamku z przylegającym terenem starorzecza Warty.

        Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii!  >>kliknij<<

        I miejsce w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym

        Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że uczeń klasy IIa- Damian Tomczyk zajął I miejsce w ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik 2021”, zdobywając 100% poprawnych odpowiedzi! 

        Gratulujemy!

        Wycieczka przyrodnicza do Ciosen i Dzierżąznej

        W ramach realizacji przyrodniczego projektu współfinansowanego przez WFOŚiGW „Przybij piątkę dla wody”- uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wycieczce do  Ciosen i Dzierżąznej, poznając zwierzęta i rośliny wodne rzeki Ciosenki, zasady działania młynów wodnych i ich wpływ na życie okolicznych mieszkańców (zwiedzając  nad przepływającą przez wieś Ciosenką istniejący od XVI w kilkukrotnie przebudowywany, ale cały czas działający młyn wodny), starą kuźnię kowala (gdzie uczniowie mogli obserwować proces kucia podkowy), trak mechaniczny (z pokazem cięcia drewna), a także biorąc udział w przejażdżce wozami drabiniastymi po lesie i ognisku. Wycieczka przyniosła uczniom wiele radości i z pewnością pozostanie w ich wspomnieniach na długie lata.

        >>zdjęcia<<

        Mamo, Tato kochamy Was!

        W maju w naszej szkole z okazji Dnia Matki oraz zbliżającym się dużymi krokami Dniem Ojca, dzieci postanowiły zrobić rodzicom małą niespodziankę, którą do samego końca udało im się  utrzymać w tajemnicy. Uczniowie uczyli się piosenek, układów tanecznych i z wielkim zaangażowaniem przygotowywali drobne upominki. Dołączając się do pięknych życzeń naszych uczniów- składamy Państwu podziękowania za wsparcie i pomoc.

        Droga mamo, drogi tatku
        mamy dla Was dziś po kwiatku.
        Dla Was dzisiaj te występy,
        choć nam trema depcze pięty.

        Zapraszamy na projekcję fragmentu wzruszającego występu!

        >>występ<<

        >>zdjęcia<<

        Botanika- zbiór roślin do zielnika

        Tworzenie zielników to dla uczniów sposób zwrócenia uwagi na otaczający ich świat przyrody oraz nauka podstawowych gatunków roślin najbliższego otoczenia. To także nauka umiejętności planowania pracy i nauka jej prezentacji. Uczniowie klas I- III bardzo lubią ten rodzaj aktywności przyrodniczej i chętnie ją podejmują. Po liściach drzew, przyszedł czas na kwiaty, rośliny łąkowe i ogrodowe. Uczniowie stworzyli naprawdę piękne i bogate w rośliny zielniki. Gratulujemy!

        >>zdjęcia<<

        Gry i zabawy terenowe, czyli aktywna edukacja przyrodnicza najmłodszych

        Przyroda jest fascynująca! Wiedzą o tym uczniowie klas I- III, którzy bardzo chętnie biorą udział w przyrodniczych zabawach terenowych, ucząc się wnikliwej obserwacji, poznając rodzimą przyrodę, rozwijając zainteresowania światem przyrody i odpowiedzialnego wobec niej zachowania, a także kształtując umiejętność współpracy. „Ekologiczny detektyw” to jedna z wielu edukacyjnych zabaw, która przypadła naszym uczniom do gustu. A z jakim zaangażowaniem nasi uczniowie brali w niej udział, zobaczcie i oceńcie sami. Zapraszamy do poniższej fotorelacji.

        >>zdjęcia<<

        Koncert ekologiczny

        W maju w naszej szkole w ramach realizacji przyrodniczego projektu współfinansowanego przez WFOŚiGW „Przybij piątkę dla wody”- odbył się koncert ekologiczny prowadzony przez p. Ulę Pakułę. Podczas koncertu uczniowie klas I-III poznali piosenki o ochronie wody, segregacji śmieci, ekologicznym i zdrowym odżywianiu. Było wesoło i kolorowo! A uczniowie wychodząc z koncertu nucili fragmenty poznanych piosenek: „Chcemy jej do mycia, picia, bo bez wody… nie ma życia!”; „Jedz przekąski owocowe, bardzo smaczne, bardzo zdrowe. Banan, jabłko, mandarynki to są same witaminki.”   Poniżej kilka migawek z koncertu. Zapraszamy do ich obejrzenia!

        >>kliknij<<

        Kartka Dla Ziemi

        Przywróć naszą Ziemię

        Największe na świecie święto ekologiczne „Światowy Dzień Ziemi”przypomina nam, że wszyscy dzielimy tę samą planetę. Planetę, która jak nigdy wcześniej potrzebuje naszej opieki i ochrony. Dzień Ziemi jest wspaniałą okazją, by podjąć każdy temat dotyczący szeroko rozumianej kondycji konsumpcyjnego społeczeństwa i działań na rzecz poprawy naszego środowiska życia. Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które żyje w sposób świadomy, i ostatnim, które ma szansę naprawić wyrządzone dotychczas szkody. Zacznijmy działać!

        Uczniowie klasy 2a podpowiadają, jak to zrobić:

        „Czy to są dorośli, czy to są dzieci,

        Wszyscy pamiętajmy o segregowaniu śmieci.”

        „Zadbaj dziś o naszą Ziemię i myślenie swoje przemień.

        Nie zaśmiecaj, nie depcz, nie niszcz.

        Szanuj dary Ziemi.”

        „Żeby było czysto, dbaj o środowisko!”

        „Pięć kolorów mają kosze,

        więc wrzucaj do nich śmieci proszę.”

        „Na ochronie środowiska- Twoje zdrowie tylko zyska.”

        „Jeśli wody nie szanujesz, to często chorujesz.”

        Wiosenne prace plastyczne

        Podczas nauczania stacjonarnego jak i zdalnego uczniowie klas 1-3 bardzo chętnie wykonują prace plastyczno - techniczne. A oto kilka z nich:

        >>zdjęcia<<

        Poczytanki, posłuchanki

        Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza chętnych uczniów klas I- III  do udziału w akcji "Poczytanki, posłuchanki". W każdą środę w plikach  zespołu na Teams dołączone będzie nowe nagranie. W dogodnym momencie będziecie mogli posłuchać Waszych starszych koleżanek i kolegów, którzy będą czytać Wam ciekawe opowiadania, baśnie i legendy. Bedą to chwile relaksu i wyciszenia przy dobrej lekturze. Wam zostaje tylko zamknąć oczy i zagłębić się w świecie wyobraźni. Zachęcamy Rodziców - zaproście dzieci do dołączenia do inicjatywy starszych uczniów naszej szkoły.

        Czekamy na Was!!!

        Wynalazki, które zmieniły nasz świat

        Podczas jednych z marcowych zajęć edukacyjnych- uczniowie klasy IIa poznali elementy historii wybranych wynalazków, jednocześnie uświadamiając sobie ich wartość w naszym codziennym życiu. Uczniowie dowiedzieli się czym jest wynalazek, określali cechy wynalazcy, opisywali wskazane wynalazki, a także wymyślali nowe ich przeznaczenie.

        Poniżej przedstawiamy efekty pracy uczniów:

        zdjęcia

        Spotkanie z lekturą "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek

        Uczniom klasy IIa bardzo przypadły do gustu "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek. Książka o tak zabawnym tytule, to naprawdę świetna i oryginalna historia, a właściwie zbiór opowiadań, których bohaterami są skarpetki. Jak można napisać książkę dla dzieci o skarpetkach, powiecie? Okazuje się, że można! I gwarantujemy, że jest ona świetna, a przygody dziesięciu skarpetek, są tak wyjątkowe, że Wy i Wasze dzieci nie będziecie mogli oderwać się od lektury! "Przygody dziesięciu skarpetek" umożliwiają rozmowę o tym, czym jest szczęście, pozwalają spojrzeć na to samo zjawisko z różnych stron, pokazują, że warto być dobrym i dążyć do realizacji swoich marzeń. Inspirują do zaprojektowania i wykonania skarpetkowych stworków, zwierzątek i postaci, a także zachęcają do lektury kolejnych jej części: „Nowych przygód dziesięciu skarpetek”, „Bandy czarnej frotte”, czy najnowszej „Zielone piórko Zbigniewa”, której fragmentów mogliśmy posłuchać czytanych przez autorkę książki.

        zdjęcia

        Kto oddycha w wodzie?

        Podczas warsztatów przyrodniczych "Kto oddycha w wodzie?" przeprowadzonych przez pracowników Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" uczniowie klas 1-3 poznali zwierzęta żyjące w wodzie oraz sposoby ich przystosowania do życia w wodzie. Poznali również zwierzęta związane z ekosystemami wodnymi. Poprzez różnorodne zabawy dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta można spotkać w jeziorze czy rzece, jakie nad brzegiem zbiornika, a które w oceanie czy morzu.

        Warsztaty były przeprowadzone w ramach realizacji projektu ekologicznego "Przybij piatkę dla wody", którego nasza szkoła jest laureatem, a który to jest dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

        zdjęcia

        Światowy Dzień Kota

        Kot to spełnienie ludzkich marzeń o udomowionym tygrysie- wciąż nieco dziki, chadzający własnymi drogami, obdarzony taką samą gracją jak wielkie kotowate, żyjące na afrykańskich sawannach, ale jednocześnie dostępny, przyjacielski, pozwalający podrapać się za uchem dlatego właśnie ludzie od tysięcy lat gościnnie otwierają przed kotami drzwi swoich domów. Uczniowie klas 1-3 17 lutego- w Światowy Dzień Kota- zaprosili kocich bohaterów książek, filmów i bajek w progi swojej szkoły. Tego dnia poznawali kocie rasy, zwyczaje tych uroczych zwierzątek, jak również wykonywali kocie prace plastyczno- techniczne.

        zdjęcia

        Serce z recykingu

        Z przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu ekologiczno- plastycznego dla uczniów klas 1-3 "Serce z recyklingu".
        I miejsce:
        Chruściel Natalia kl. 1b, Chudzik Jakub kl. 1a, Dziworska Natalia kl. 3a, Gumińska- Kieliszek Alicja kl.2a, Krzemień Zuzanna kl. 3b
        II miejsce:
        Fila Aleksandra kl. 1b, Pawlak Gabriela kl. 3b
        III miejsce:
        Dziadczyk Zofia kl. 2a, Jakubowska Sofia kl. 2a, Kangelidis Gabriela kl. 1a, Ludwiczak Jakub kl.1a, Pawlik Nikola kl. 2a, Wielgus Marta kl. 2a, Stanisz Dagmara kl. 1b, Walczak Juliusz kl. 2a, Wojtala Aleksander kl. 3a
        wyróżnienie:
        Bednarek Helena kl. 1b, Kowalski Maksymilian kl. 1b
        Gratulujemy niezwykłej kreatywności!

        zdjęcia

         

        Szkolny konkurs recytatorski z języka angielskiego dla klas I- III rozstrzygnięty

        Dnia 3 lutego chętni uczniowie klas I-III losowali wiersze do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego z Języka Angielskiego. Wiersze były przyjazne dzieciom, zabawne i całkiem wymagające.  Uczestnicy  mieli tydzień na nauczenie się tekstu wylosowanego wiersza na pamięć. Nagraną recytację wiersza dzieci z pomocą rodziców przesyłały na platformę TEAMS. Jury było oczarowane znajomością tekstu w języku angielskim, profesjonalnym wykonaniem oraz zdolnościami aktorskimi naszych uczniów. W konkursie wzięło udział 22 uczniów.

         

        Bal karnawałowy

         

        Bale, bale w karnawale. W tym roku mimo wszystko nie poddaliśmy się. Zamiast wspólnej zabawy w klasach 1-3 odbyły się klasowe bale przebierańców. Uwielbiamy się przebierać i nie mogło u nas zabraknąć Hermiony, Harrego Pottera, kotków, Mine Crafta, piratów, tancerek, sportowców, postaci z filmów, gier i wielu innych. Tańczyliśmy do wybranej przez nas muzyki, braliśmy udział w konkursach, wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego. To był wspaniały dzień dla każdej z klas.


        zdjęcia

         

        Tłusty czwartek

         

        Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła pysznych pączków nasmażyła. Nie mogło być inaczej u nas. Poznawaliśmy przepisy na pączki smażone, pieczone, obliczaliśmy składniki. Nie obyło się też bez degustacji.

        zdjęcia

         

        Dzień Bezpiecznego Internetu

         

        Dzień Bezpiecznego Internetu to bardzo ważny dzień, który przypomina i uświadamia nam jak istotna jest ostrożność korzystania z internetu. Podczas DBI oglądaliśmy filmy zamieszczone na stornie https://sieciaki.pl/ Zapisaliśmy najważniejsze zasady korzystania z internetu. Dyskutowaliśmy też na temat jego plusów i minusów. Dużą część dnia poświęciliśmy tematyce hejtu w internecie. Mamy nadzieję, że wyposażeni w taką wiedzę będziemy mądrymi użytkownikami sieci.

        zdjęcia

         

        Konkurs na najpiękniejszego bałwana w klasie 3b

        Wykorzystując idealną zimową aurę, klasa 3b chętnie spędza w-fy na świeżym powietrzu, ucząc się twórczej współpracy. Efekty oceńcie sami.  yes     

        >>zdjęcia<<

         

        Innowacja CZYTAM Z KLASĄ-LEKTURKI SPOD CHMURKI

        Klasa 3a bierze udział w innowacji pedagogicznej „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki” międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III edycja II. W ramach zadania I stworzyliśmy drzewa czytelnicze, Czytusie z plasteliny, chumrkę Tosię, naszą główną bohaterkę. To z nią poznajemy wybrane przez nas lektury. Złożyliśmy swoje lekturniki, które uzupełniamy skrupulatnie. Jako pierwszą przeczytaliśmy książkę M. Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”. Wszyscy w klasie byliśmy ciekawi jakie przygody będą opisane w książce, której głównym bohaterem jest drzewo. Nie zawiedliśmy się, było ich bardzo dużo. Lektura bardzo nam się podobała.
        Wykonaliśmy również plakaty zachęcające do czytania papierowych książek. Ten szelest kartek, zapach, brak możliwości rozładowania to tylko niektóre z plusów jakie zawarliśmy na swoich plakatach. Pierwszy moduł już za nami. Teraz z Tosią wybieramy się do śnieżnej krainy.

        zdjęcia

         

        Dzień Babci i Dziadka

        Niech Dziadzio z Babcią

        tak nam długo żyją,

        póki komar z muchą morza nie wypiją.

        A ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,

        niech się Dziadzio z Babcią nażyją do woli!

        Kochane Babcie, Kochani Dziadkowie- 100 lat!!!

        >>zdjęcia<<

         

        Bogactwa naturalne

        Codziennie korzystamy z bogactw przyrody- wody, powietrza, energii Słońca. Bogactwa ukryte są również pod ziemią. By się o tym przekonać wybraliśmy się w styczniu na wirtualną wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce https://www.ai360.pl/panoramy/278
        Poznawaliśmy również inne bogactwa naturalne. Podczas małej debaty staraliśmy się przedstawić argumenty przemawiające na korzyść wydobycia węgla i na jej skutki uboczne. Bawiliśmy się przy mapie, szukając miejsc, w których wydobywa się sól, ropę naftową, węgiel, siarkę, żelazo. Na koniec zabawiliśmy się w artystów szkicujących węglem. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

        zdjęcia

         

        EkoEksperymentarum

        EkoEksperymentarium to bardzo ciekawa inicjatywa w jakiej brała udział klasa 3a. Podczas lekcji zajęć komputerowych uczyliśmy się dobrych praktyk ekologicznych. Jak dbać o środowisko, jak robić zakupy, oszczędzać wodę i prąd oraz jak sprzątać. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 do 11. Zachęcamy Was do gry, nam się bardzo podobała. https://ekoeksperymentarium.pl/

        zdjęcia

         

        Zimowe prace plastyczne uczniów klas I- III

        Zimowi Artyści zapraszają do obejrzenia fotogalerii swoich prac plastyczno- technicznych.

        >>zdjęcia<<

         

        Do czego inspirują nas dźwięki?

        Podczas realizacji projektu Fundacji Uniwersytet Dzieci "Do czego inspirują nas dźwięki?" uczniowie klasy IIa rozwijają potrzebę obcowania z muzyką, zdobywają wiedzę o innych dziedzinach sztuki, które łączą się z muzyką, dowiadują się m.in. na czym można grać, które instrumenty mają struny, jak stworzyć muzykę bez instrumentów, jak przygotować się do śpiewania, przy jakich okazjach śpiewamy, czy muzyka może uspokoić, po co jest muzyka w filmie, jak wytańczyć muzykę.

        Projekt wzbogacają filmy z udziałem kompozytora, dyrygenta i aranżera- Adama Sztaby, który dzieli się swoją wiedzą i w fascynujący sposób opowiada o zagadnieniach muzycznych.

        PATRONAT HONOROWY

        Mały Książkomaniak

        W ramach 8 edycji wojewódzkiego projektu promującego czytelnictwo- „Mały Książkomaniak” Wydawnictwa "Literatura" i DK "502", uczniowie naszej szkoły wykonywali literackie zadania, m.in.: malowali ilustracje do wybranej legendy, projektowali książkowego potwora, tworzyli bombki miłośnika książek.

        Niebywałymi niespodziankami dla Książkomaniaków były spotkania online, podczas których mogły wysłuchać:

        Z niecierpliwością czekamy na nową, wiosenną edycję projektu :)

        Święta tuż, tuż...

        W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia uczniowie klas I- III podczas nauki zdalnej tworzyli przepiękne, wyjątkowe ozdoby świąteczne, które stały się niezwykłymi ozdobami ich domów. Jak przystało na uczniów, nie mogli oczywiście pominąć pisania listu do św. Mikołaja. Marzenia dzieci przybrały najróżniejsze oblicza :)

        Wszystkim Wam- nasi KOCHANI UCZNIOWIE- życzymy spełnienia bożonarodzeniowych marzeń.

        >>zdjęcia<<

        XXXIII Turystyczny marsz na orientację "Orientuj się i licz"

        24 października 2020 roku w Lesie Łagiewnickim odbył się XXXIII TURYSTYCZNY MARSZ NA ORIENTACJĘ "Orientuj się i Licz" ku czci 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

        Z radością i dumą pragniemy poinformować, że zwycięzcami I- ego i II– miejsca w konkurencji przeznaczonej dla grupy wiekowej 8-11 lat zostały dwie 3- osobowe drużyny z klasy 3b naszej szkoły.

        Dzielnymi reprezentantami byli:

        I m-ce– Wiktor Cichy, Miłosz Małowski, Jakub Krysiak

        II m-ce- Zofia Łuczak, Lena, Król i Kinga Dalach.

        Opiekunem grup podczas biegu była Anna Olejnik

        Turystyczny marsz na orientację "Orientuj się i licz", poległ na odnalezieniu w lesie wybranych przez siebie punktów kontrolnych spośród zaznaczonych na mapie, potwierdzeniu odnalezienia punktów, zaznaczeniu ich i wykonaniu matematycznych zadań dodatkowych w ustalonym przez organizatora czasie.

        Organizatorami konkursu był UKS “Orientuś” Łódź przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Urzędu Miasta Łodzi oraz Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi.

        Zawody zorganizowane są dla uczniów szkół podstawowych i średnich, nauczycieli i rodziców. Celem zawodów, jak co roku jest: koordynacja sprawności umysłowej i fizycznej, rozwijanie orientacji w terenie, wykorzystywanie wiedzy matematycznej do rozwiązywania problemów ekologicznych, rozbudzanie emocjonalnej więzi z przyrodą poprzez bezpośredni kontakt, podejmowanie i wykonywanie zadań we współpracy z innymi, promocja aktywnego i zdrowego stylu życia dla całej rodziny.

        Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku.

        >>zdjęcia<<

        Polak mały!

        Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas I- III dowiedzieli się skąd się wzięła symbolika Polski, barwy flagi narodowej oraz hymn. To właśnie z okazji święta 11 listopada dzieci dowiadują się czym jest niepodległość, jak należy szanować symbole narodowe, polskich bohaterów, którzy przyczynili się do tego, że nasz kraj istnieje. Poprzez projekcje filmów, prezentacji multimedialnych, czytanie legend i utworów o tematyce patriotycznej, naukę piosenek, zabawy plastyczne mali Polacy uczą się szanować naszą historię i tradycję.

        Niech żyje Polska!

        Dzień jeża

        Każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu najeżyć:) Ale nie tylko najeżanie  łączy nas z jeżami. Te niezbyt duże kolczaste ssaki owadożerne często żyją w okolicy siedzib ludzkich, pomagają w zwalczaniu szkodników i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce. Jeże możemy spotkać po zmroku na obrzeżach lasów, w parkach, ale również na osiedlach w dużych miastach czy przy ruchliwych drogach. Jeże w poszukiwaniu pokarmu, co noc pokonują ok. 2-3 km. Wydawać by się mogło, że to rozkoszne, choć kolczaste zwierzątko, jako gatunek miewa się dobrze skoro tak często można je spotkać. W rzeczywistości jeże są gatunkiem zagrożonym i bez odpowiedniej ochrony w ciągu kilkunastu lat wyginą. Niestety, największym zagrożeniem dla jeży jest człowiek, dlatego tak ważne jest aby poznać zwyczaje i potrzeby jeży. Dzięki temu łatwiej będzie je chronić. Świętujmy więc Dzień Jeża czytając o nich, oglądając filmy i bawiąc się. A jeże w tym czasie niech obchodzą swoje święto smacznie śpiąc, nie przeszkadzajmy im więc :)

        >>zdjęcia<<

         

        Cudaki z warzyw

        Jesienią rolnicy mają wiele pracy. Trwają wykopki, siane są zboża ozime. W klasie 3a zapoznaliśmy się z warzywami okopowymi . Dowiedzieliśmy się jakie mają właściwości,
        a potem uruchomiliśmy swoją wyobraźnię i stworzyliśmy cudaki w warzyw.

        zdjęcia

         

        Ślubowanie klas pierwszych

        Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 114 są już pełnoprawnymi uczniami.

         

        W dniu 13 października 2020 roku odbyło się uroczyste  pasowanie na uczniów. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Agnieszka Trapsza-Lorek, która zadała dzieciom szereg bardzo ważnych pytań. Uczniowie zdali ten egzamin celująco. Następnie każdy pierwszoklasista został pasowany na ucznia Szkoły Podstawowej nr 114. Uczniowie przedstawili swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności. Wychowawczynie rozdały uczniom legitymacje szkolne. Na koniec przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. To był wyjątkowy dzień.

        >>zdjęcia<<

        Dzień Drzewa

        Drzewo jest dla wielu symbolem mądrości, siły i zdrowia. Mówi się, że drzewa są płucami naszej planety, natomiast według północno- amerykańskich Indian mają one podtrzymywać niebo. Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Święto Drzewa.

        Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie klas I- III poznały ich rodzaje, budowę oraz ich przeznaczenie dla człowieka i przyrody. Poprzez obserwację i dotyk dzieci rozpoznawały wybrane gatunki drzew i ich owoce, a także wykonały przepiękne zielniki. 

        >>zdjęcia<<

         

        Sprzątanie świata

        Sprzątanie świata to bardzo ważna akcja, w której bierzemy udział co roku. W tym postanowiliśmy posprzątać teren wokół naszej szkoły. Niestety mieliśmy dużo pracy, dlatego apelujemy o dbanie o nasze środowisko i wyrzucanie śmieci do odpowiednich pojemników.

        zdjęcia

         

        Przerwa na czytanie

        Uczniowie naszej szkoły biorą udział w I Międzynarodowej edycji "Przerwy na czytanie".

        Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

        Celem akcji jest:

        • promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
        • integracja środowiska lokalnego;
        • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
        • wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
        • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

         

        Wyniki kokursu plastycznego "Wypoczynek nad wodą i piękną przyrodą".

        Z przyjemnością informujemy o wynikach szkolnego konkursu plastycznego "Wypoczynek nad wodą i piękną przyrodą", zorganizowanego w ramach realizacji projektu "Przybij piątkę dla wody" dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
        I miejsce: Zuzanna Krzemień klasa 3b, Alicja Nettyn klasa 3a
        II miejsce: Nikola Pawlik klasa 2a, Alicja Gumińska-Kieliszek klasa 2a i Mikołaj Pancer klasa Ia
        III miejsce: Zofia Dziadczyk klasa 2a
        Wyróżnienie: Alicja Mistygacz klasa 1b, Juliusz Walczak klasa 2a

        Gratulujemy!

          

        Jesienne prace uczniów klas I- III

        Jesienni Artyści zapraszają do obejrzenia fotogalerii swoich prac plastyczno- technicznych.

           

         

        Jesienne lapbooki

        Lapbook to w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach. Jest czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk, mieszczący się na naszych kolanach. Uczeń może ją wykonać dowolnie dobierając elementy, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uzna za warte odkrycia lub głębszej refleksji. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest tu fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia.

        Lapbooki na dobre zagościły w naszej szkole, a uczniowie je uwielbiają! W klasie IIa uczniowie stworzyli swoje pierwsze jesienne lapbooki. A jak im poszło?- oceńcie sami :) 

        >>zdjęcia<<

        Dyktanda inna niż wszystkie :)

        Czy można połączyć naukę ortografii z wyścigami, balonami, sudoku, rebusami, krzyżówkami, dominem, kodowaniem, czy kodami QR? Okazuje się, że TAK! 

        Uczniowie klasy IIa nawet na zajęciach wychowania fizycznego udowodnili, że nauka może być niezwykle przyjemna i... "wyczerpująca" :) Że można połaczyć ortografię z bieganiem...

        Dzieci pisały dyktando w parach, gdzie jeden uczeń był biegaczem, a drugi sekretarzem. Zadaniem biegacza było jak najszybciej dotrzeć do kartek rozmieszczonych w wielu miejscach dużej sali gimnastycznej, na których zapisane były wyrazy z trudnościami ortograficznymi, zapamiętać je, wrócić do sekretarza i podyktować mu je. Wygrywała para, która najszybciej wykonała zadanie i oczywiście poprawnie. A trzeba przyznać, że wszyscy zaangażowali się w wykonanie zadań bez reszty!

        Innym razem uczniowie przebijali balony, by deszcz zagadek ortograficznych pochłonął ich bez reszty, rozwiązywali ortograficzne sudoku, ortograficzne rebusy, domina, krzyżówki, czy też odszyfrowywali kody QR, by poznać tajniki polskiej ortografii. A ile przy tym śmiechu i dobrej zabawy!

        Gratuluję!

        >>zdjęcia<<

        Światowy Dzień Zwierząt

        "Bądź człowiekiem wśród stworzeń, bratem między braćmi.
        Traktuj wszystkie byty stworzone z miłością i czcią".

                                                                                         Św. Franciszek z Asyżu

        Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierzątekologów i ekologii

        Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.

        Z okazji Światowego Dnia Zwierząt uczniowie klasy IIa stworzyli przepiękne miniprezentacje o zwierzętach naj... Swoim kolegom i koleżankom zaprezentowali więc m.in. zwierzęta największe, najmniejsze, najkochańsze, najszybsze.
        Zapraszamy do poniższej fotogalerii.

            

            

        Międzynarodowy Dzień Kropki

        15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Brzmi to banalnie, zabawnie, a może nawet niedorzecznie. Jednak dzień ten związany jest z kreatywnością, odwagą, zabawą i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Świętować go możemy na różne sposoby, a kropka to tylko początek– mała inspiracja :)

        Wszystko zaczęło się w 2003 r, od książki amerykańskiego pisarza i ilustratora Petera H. Reynoldsa pod tytułem “The Dot”. Książeczka Petera Reynoldsa opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. 

        Tego dnia i uczniowie naszej szkoły podjęli wiele działań, które pomogły im odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim była oczywiście kropka, dzięki której powstały niesamowite, kropkowe dzieła sztuki :)

          

        Bezpieczna droga do szkoły

        We wrześniu wszyscy uczniowie klas I- III poznali zasady przechodzenia przez jezdnię, kolory sygnalizacji świetlnej i ich znaczenie, zasady zachowania się na drodze, podstawowe znaki drogowe, zagrożenia w ruchu drogowym.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 114 w Łodzi
      • tel/fax (0-42) 672 33 46
      • ul. Milionowa 64 92-334 Łódź Poland
      • poniedziałek 8.00-16.00 wtorek 8.00-16.00 środa nieczynne czwartek 8.00-16.00 piątek 8.00-16.00
      • https://www.facebook.com/szkolapodstawowa114llodz
  • Galeria zdjęć

      brak danych