• Zapraszamy do śledzenia bieżących aktywności i działań Samorządu Uczniowskiego w zakładce Z życia szkoły i klas.

>>link<<

U schyłku września przeprowadzone zostały wybory do tegorocznego Samorządu Uczniowskiego. Największe poparcie szkolnej społeczności uzyskał Jakub Pietrzak z klasy 8a i to on w roku szkolnym 2021/2022 stanie na czele Samorządu Uczniowskiego. Wspierać go będzie jako wiceprzewodnicząca Maria Kolbus z klasy 8c.

Życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy na rzecz całej społeczności szkolnej.

Samorząd już rozpoczął swoje działania w celu wdrożenia pomysłów w życie, także pierwszych efektów powinniśmy spodziewać się niebawem!

Patron klasy – rozstrzygnięcie trzeciego zadania

Za nami trzecie zadanie w naszym szkolnym konkursie. Tym razem wyzwanie sprawdzało umiejętności plastyczne i wymagało wykonania rysunku przedstawiającego klasowego patrona. Tym razem najlepsza okazała się praca klasy 6b! Podium uzupełniły klasy 7c i 8b.

W tabeli niżej prezentujemy pełne wyniki, oraz aktualną klasyfikację generalną. Przed nami jeszcze jedno, ostatnie w tym roku szkolnym zadanie, które rozstrzygnie sprawę zwycięstwa w konkursie.

Zaś trzy najlepsze prace można obejrzeć klikając w >>link<<.

Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia 2021 roku odbył się Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jego celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Zachęcamy do pochylenia się w tym dniu nad losem naszej planety, ponieważ "każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej los".

Patron Klasy – rozstrzygnięcie drugiego zadania

Drugie zadanie naszego konkursu dotyczyło języka polskiego i polegało na napisaniu listu do patrona klasy, w którym uczniowie mieli zawrzeć pytanie, które chcieliby zadać patronowi. Ostatecznie zwycięzcą okazała się klasa 8b, która minimalnie wyprzedziła klasę 7a. Na trzecim miejscu znalazła się zaś klasa 4a. Najlepszy list, który klasa 8b kierowała do Wisławy Szymborskiej można przeczytać poniżej.

>>List<<