Projekty i innowacje
Rok szkolny 2025/2026
Akademia Łowców Odpadów
Uczniowie klas 1b, 2b i 3b w bieżącym roku szkolnym biorą udział w Ogólnopolskim programie edukacji ekologicznej Akademia Łowców Odpadów. Głównym celem projektu jest rozwijanie wrażliwości ekologicznej. Uczy najmłodszych prawidłowej segregacji śmieci, recyklingu oraz dbania o środowisko. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w różnorodnych działaniach twórczych, które rozwijają ich kreatywność i wyobraźnię. Nauka odbywa się poprzez interaktywne gry, filmy, piosenki i tzw. Eko Rywalizacje.
Program powstał z inicjatywy firmy PreZero Polska i od początku zyskał patronaty honorowe m.in. Ministra Edukacji oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.”
Psia Lekcja
Klasa 1b bierze udział w programie edukacyjnym Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom „Psia lekcja”. Program jest odpowiedzią Stowarzyszenia na chęć szkół do zaangażowania się w działania organizacji, działania prozwierzęce, a przede wszystkim niesienie pomocy dzieciom w szpitalach. Uczestnicząc w programie dzieci otrzymają podstawową wiedzę z obszaru potrzeb psa, sposobów komunikacji oraz tego, jak może pomagać innym. Zdobytą wiedzę będzie można wykorzystać w działaniu!
Planeta Energii
Program edukacyjny „Planeta Energii” jest realizowany przez klasę 1b. Jego ideą jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej i jej źródłach oraz bezpiecznym i racjonalnym korzystaniu z prądu, jak również wpływ naszych zachowań na ochronę środowiska czy wspieranie zrównoważonego rozwoju.
Eko Misja w Podstawówce
Klasy 1b, 2b oraz 3b biorą udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym, ekologicznym „EkoMisja w podstawówce” czyli „Ekomisja – nie marnuję i dbam o planetę!”. Celem projektu jest zwiększanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, edukacja o tym jak nie marnować żywności i zasobów oraz prowadzić ekologiczny i zdrowy styl życia.
Bohaterowie Załogi FAST
Uczniowie klas 1b w bieżącym roku szkolnym biorą udział w Międzynarodowy programie edukacyjnym globalnej Inicjatywy Angels pod patronatem „Bohaterowie załogi FAST”. Misją projektu jest edukacja społeczeństwa, między innymi dzieci w wieku szkolnym w zakresie profilaktyki i szybkiego reagowania w zakresie udarów mózgu. Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia przyczyna niepełnosprawności. Pacjenci, głównie dziadkowie - osoby w wieku starszym mogą przeżyć bez trwałej niepełnosprawności, jeżeli otrzymają szybką i skuteczną pomoc. Uczniowie klasy pierwszej poznawali objawy udaru oraz tajniki pierwszej pomocy. To bardzo ważne, bo to właśnie wnuki spędzają z dziadkami dużo czasu i powinny mieć wiedzę jak uratować im życie i zdrowie.
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Uczniowie klas I przystąpili w roku szkolnym 2025/2026 do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka.
Program pomaga najmłodszym poznawać zasady bezpieczeństwa: bezpieczeństwo w szkole, na drodze, w domu, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami, podczas wypoczynku, a także bezpieczeństwo finansowe.

Mali matematycy
Klasa 2a w bieżącym roku szkolnym uczestniczy w projekcie "Mali matematycy", gdzie odkrywa praktyczne zastosowanie matematyki. Podczas zajęć uczniowie ćwiczą odczytywanie godzin, poznają jednostki miar i wag oraz uczą się prowadzić obliczenia pieniężne. Uczestnicząc w projekcie, rozwijają również umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia.
Chwila dla sztuki
Uczniowie klas 1a i 3a w bieżącym roku szkolnym biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Chwila dla sztuki”. Głównym celem projektu jest rozwijanie wrażliwości estetycznej, promowanie szacunku do tradycji, współpracy i solidarności oraz budowanie relacji społecznych poprzez sztukę. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w różnorodnych działaniach twórczych, które rozwijają ich kreatywność i wyobraźnię. Udział w projekcie stanowi dla uczniów nie tylko okazję do rozwijania kompetencji artystycznych, ale także wartościową lekcję współpracy, empatii i otwartości na innych.
Punkt zwrotny
Klasy 1b, 2a, 2b biorą udział w darmowym projekcie ekologicznym "ZIEMIA DO DZIECI". Podczas wizyty w Punkcie Zwrotnym przy ul. Sienkiewicza 22 w Łodzi uczniowie wzięli udział w ekologicznej interaktywnej wystawie, podczas której poznali Ziemusia. Bohatera, który przedstawił im specjalną misję od naszej planety. Zwiedzając wystawę i rozwiązując zadania w formie interaktywnych instalacji uczniowie zbierali wspólnie Kamienie Mocy. Zadania podzielone były na trzy strefy: odpadów, wody i prądu. Bawiąc się klockami, szukając wampirów energetycznych i rozwiązując zadania na ekranach dzieci dowiedziały się, że najlepszy sposób troski o Ziemię to oszczędność zasobów i niekupowanie. Kolejne zajęcia przebiegły pod hasłem "MISJA RADOŚĆ, czyli MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ!". Dzieci podjeły wyzwanie zero waste tworząc unikalne torby z nieużywanych koszulkek, rozwijając przy tym umiejętność współpracy, kreatywności i myślenia ekologicznego. Trzecie spotkanie "WODNA ZAŁOGA" czyli warsztaty, podczas których ponzaliśmy bliżej najważniejszą substancję na ziemii: WODĘ i jej supermoce. Dzieci przyjrzały się jej obiegowi w przyrodzie i odkryły czym jest Miasto Gąbka. Dowiedziały się jak zrównoważone miasto sprawia, że żyje nam się w nim przyjemniej, a w razie ekstremalnych zdarzeń pogodowych związanych ze zmianą klimatu, także bezpieczniej! Ostatnie spotkanie, które jeszcze przed nami, przebiegnie pod hasłem "TU ROŚNIE MIASTO". Uczniowie przyjrzą się naszemu miastu Łodzi, jego kulturze i naturze.

Klasa w terenie
Uczniowie klas 1a i 3a w roku szkolnym realizują projekt edukacyjny „Klasa w terenie”. Głównym celem projektu jest promowanie edukacji na świeżym powietrzu oraz zachęcanie uczniów i nauczycieli do opuszczania sal lekcyjnych i spędzania czasu poza budynkiem szkoły. Zajęcia realizowane w ramach projektu wspierają edukację terenową, która angażuje różne zmysły i sprzyja aktywnemu, praktycznemu uczeniu się. Udział w projekcie pozwala uczniom zdobywać wiedzę w sposób ciekawy, angażujący i bliski codziennym doświadczeniom.
Z ekologią na Ty
„Z ekologią na Ty” to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki i Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, którego podstawowym założeniem jest wzbudzenie wrażliwości uczniów na potrzeby naszej planety, utrwalanie od najmłodszych lat proekologicznych zachowań oraz nauka obserwacji zjawisk przyrodniczych. Projekt „Z ekologią na Ty” uświadamia uczniom, jak zmiana najdrobniejszych czynności i codziennych nawyków może wpłynąć na poprawę jakości naszego środowiska. Podczas realizacji projektu dzieci uczą się współdziałania w zespołach klasowych oraz nawiązywania pozytywnych relacji z rówieśnikami.
Projekt jest realizowany przez uczniów klasy Ia.
W kosmos z klasą
Uczniowie klasy 2a i 3a realizują w tym roku szkolnym projekt edukacyjny „W KOSMOS Z KLASĄ. JAKIE TAJEMNICE KRYJE WSZECHŚWIAT?”, prowadzony w ramach działań Uniwersytetu Dzieci. Podczas zajęć uczniowie prowadzą doświadczenia i obserwacje, które przybliżają im podstawowe informacje o przestrzeni kosmicznej. Poznają planety Układu Słonecznego oraz próbują zaobserwować spadające gwiazdy. Udział w projekcie rozwija ciekawość świata, wspiera umiejętność samodzielnego i krytycznego myślenia oraz uczy współpracy w grupie.
Planeta zdrowia
W tym roku świetlica szkolna bierze udział w projekcie Fundacji Uniwersytet Dzieci - Planeta zdrowia. W czasie zajęć uczniowie nauczą się czytać etykiety produktów i komponować wartościowe posiłki. Dzięki prostym doświadczeniom sprawdzą, jak działa układ oddechowy, jak bakterie niszczą zęby oraz jak kształt buta wpływa na stopy i samopoczucie. Poprzez wiele zabaw ruchowych i ćwiczeń fizycznych nie tylko poprawią koordynację, ale także dowiedzą się, jak organizm broni się przed wirusami, jak walczą bakterie i po co nam kości. W trakcie zajęć uczniowie nauczą się udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie rozmów o emocjach, pomocnych w przygotowaniu uczniów do codziennych sytuacji związanych z budowaniem relacji.
Projekt będzie realizowany od października do maja 2025/26.
Rok szkolny 2024/2025
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Uczniowie klas I przystąpili w roku szkolnym 2025/2026 do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka. Program pomaga najmłodszym poznawać zasady bezpieczeństwa: bezpieczeństwo w szkole, na drodze, w domu, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami, podczas wypoczynku, a także bezpieczeństwo finansowe.

Mały Książkomaniak - XII edycja
Mały Książkomaniak jest cyklicznym, niekomercyjnym projektem promującym czytelnictwo wśród dzieci. Realizowany jest przez Dom Kultury 502 (filię Miejskiej Strefy Kultury) we współpracy z Wydawnictwem „Literatura”. Objęty jest honorowym patronem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i współfinansowany ze środków Miasta Łodzi.
Projekt ten prezentuje wartościową ofertę, wyróżniającą się oryginalną i spójną koncepcją, która w atrakcyjny dla dzieci sposób, zachęca do sięgania po literaturę oraz tworzy modę na czytanie. Podczas realizacji projektu uczniowie klasy IIa i IIIa uczestniczyli w spotkaniach autorskich z pisarzami literatury dziecięcej: Grażyną Bąkiewicz i Pawłem Beręsewiczem, a także w twórczych warsztatach i literackich i plastycznych konkursach.
Podczas finału projektu, podsumowującego wszystkie projektowe wydarzenia i pracę klubów czytelniczych nagrodzono uczniów klasy IIIa jako zwycięzców w interdyscyplinarnym konkursie „Strach ma wielkie oczy”.
„Klasa w terenie”
Uczniowie klasy IIa i IIIa przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Klasa w terenie”. Głównym celem edukacyjnego projektu ,,Klasa w terenie” jest promowanie wartości edukacji terenowej (wartości edukacji na świeżym powietrzu) i zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły.
Cele projektu:
- poszerzanie wiedzy i umiejętności o otaczającym świecie,
- rozbudzanie zainteresowań historią regionu i miejsca zamieszkania,
- kształtowanie postawy szacunku wobec innych,
- rozwijanie umiejętności poszukiwań i wykorzystania zdobytych informacji oraz wyrabianie odpowiedzialności za powierzone zadania,
- integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie
- nauka poprzez zabawę.
Projekt realizowany jest od 1 października 2024 roku do 31 maja 2025 roku.

„Planeta zdrowia”
To ogólnopolski projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci, pod patronatem MEN realizowany przez klasy Ia, IIa i IIIa, podczas którego uczniowie odkrywają, jak dbać o swoje zdrowie i czuć się świetnie na co dzień. Celem projektu jest również wsparcie uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości: kreatywności, otwartości, myślenia krytycznego i analitycznego, innowacyjności, empatii oraz umiejętności pracy projektowej i współpracy.
„Z ekologią na Ty”
„Z ekologią na Ty” to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, którego podstawowym założeniem jest wzbudzenie wrażliwości uczniów na potrzeby naszej planety, utrwalanie od najmłodszych lat proekologicznych zachowań oraz nauka obserwacji zjawisk przyrodniczych. Projekt „Z ekologią na Ty” uświadamia uczniom, jak zmiana najdrobniejszych czynności i codziennych nawyków może wpłynąć na poprawę jakości naszego środowiska. Podczas realizacji projektu dzieci uczą się współdziałania w zespołach klasowych oraz nawiązywania pozytywnych relacji z rówieśnikami.
Projekt jest realizowany przez uczniów klasy IIIa.„Ekoszkoła 2025” V edycja projektu
Projekt realizowany przez uczniów klas I - VIII. Projekt objęty jest honorowym patronatem m.in.: Ministra Edukacji, Ministerstwa Klimatu i Środowiska i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Ogólnopolski projekt edukacyjny, który ma na celu:
- kształtowanie u uczniów postawy ekologicznego, aby poprzez zmianę własnych nawyków życia codziennego, przeciwdziałać degradacji środowiska,
- poszerzanie wiedzy uczniów o tematy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji degradacji środowiska dla życia i zdrowia człowieka,
- pobudzanie uczniów do aktywnego działania na rzecz środowiska przyrodniczego,
- poznawanie środowiska lokalnego, w tym miejsc objętych ochroną (np. parki narodowe, parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody).
Klub Szkół UNICEF
Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale przede wszystkim działają aktywnie na polu promocji i realizacji praw dziecka. Szkolne Koło Wolontariatu postanowiło w roku szkolnym 2024/25 kontynuować uczestnictwo w „Klubie Szkół UNICEF”. Mamy nadzieję, że dzięki poszerzeniu naszej działalności o nowe obszary uczniowie 114–tki będą jeszcze bardziej empatyczni i chętni do pomocy.

Mały mistrz
To ogólnopolski program skierowany do dzieci klas I - III szkół podstawowych, którego ideą jest propagowanie aktywnej postawy. Głównymi celami stawianymi przed programem są: poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I-III; wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej; promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową; monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I - III szkół podstawowych; określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów oraz zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.
Rok szkolny 2023/2024
Prezent dla św. Mikołaja
W grudniu uczniowie należący do Klubu „Małego Książkomaniaka” wzięli udział w konkursie plastycznym na pracę o prezencie dla św. Mikołaja. Na pewno zapracowanemu świętemu przydałyby się różne upominki, które ułatwiłyby podróże po całym świecie lub umiliły odpoczynek. Nasi uczniowie wykonali przepiękne prace, które możecie podziwiać w galerii zdjęć.
Najpiękniejsza zakładka
W październiku uczniowie klas V przygotowali prześliczne zakładki do książek. Takie zadanie wykonali w związku z udziałem w projekcie XI Mały Książkomaniak. Pomysły były różnorodne, ale nam najbardziej spodobała się zakładka Dorotki. Zobaczcie, może też się zainspirujecie?
„Chemia między nami” - Rodzina na tropie wynalazku
Uczniowie klasy 8 zaangażowali swoich rodziców w działania projektowe prosząc o możliwość zakupu owoców i warzyw do badań laboratoryjnych. Zadaniem uczniów było sprawdzenie kwasowości i zasadowości przyniesionych produktów spożywczych oraz określenie odczynu według skali pH. Lekcję zaliczamy do bardzo udanych i kolorowych. Rodzicom dziękujemy za pomoc.
Fast Heroes – Bohaterowie załogi Fast
Misją ogólnopolskiego projektu Fast Heroes – Bohaterowie załogi Fast jest edukacja społeczeństwa, między innymi dzieci w wieku szkolnym w zakresie profilaktyki i szybkiego reagowania w zakresie udarów mózgu. Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia przyczyna niepełnosprawności. Pacjenci, głównie dziadkowie - osoby w wieku starszym mogą przeżyć bez trwałej niepełnosprawności, jeżeli otrzymają szybką i skuteczną pomoc. W minionym półroczu uczniowie klas pierwszych poznawali objawy udaru oraz tajniki pierwszej pomocy. To bardzo ważne, bo to właśnie wnuki spędzają z dziadkami dużo czasu i powinny mieć wiedzę jak uratować im życie i zdrowie. Uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu przekazały naszym pierwszakom niezbędną wiedzę. W następnych miesiącach kolejne klasy przystąpią do projektu.

Projekt edukacyjny „Znam swoją wartość”
W dniach 13 - 27.03 w naszej szkole został zrealizowany projekt edukacyjny pt. „ZNAM SWOJĄ WARTOŚĆ” dotyczący kształtowania poczucia własnej wartości. Dzięki niemu uczniowie klas I - III mogli zdefiniować swoje mocne i słabe strony. Organizatorkami projektu były:
mgr Izabela Skierska
mgr Adrianna Piątek
mgr Aleksandra Leśniak
mgr Aleksandra Mazur
mgr Paulina Bocian-Nowaczyk
mgr Nikola Kawczyńska
Podczas zajęć uczniom został zaprezentowany film psycho - edukacyjny dotyczący kształtowania pozytywnej samooceny. Dzieci mogły podzielić się z grupą własnymi umiejętnościami, talentami oraz preferencjami. Poruszono temat inności oraz wyjątkowości każdego człowieka. Pozytywna atmosfera sprzyjała swobodnej dyskusji zgodnej z odczuciami uczestników. Uczniowie realizowali pracę plastyczną będącą autoreklamą. Praca ukazywała mocne strony dzieci, skłaniając tym samym do pozytywnej autorefleksji. Stworzono plakaty pt.: ,,Jestem ważny”, które zostały zaprezentowane podczas wystawy. Zwieńczeniem projektu był konkurs „Jak się widzę za 15 lat?”, którego laureatami zostali:
Martyna Lemke z kl. I B
Anna Dubenko z kl. II A
Oliwier Wiśniewski z kl . II A
Małgorzata Murlikiewicz z kl. II B
Kacper Wawrzos z kl. II B
Oliwia Fryczak z kl. III A
Maria Dejniak z kl. III B
Aleksander Pietrasik z kl. III B
Illia Pankiv z kl. III B
Gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział w projekcie!Ogólnopolski projekt Dove Self-Esteem
W II półroczu roku szkolnego 2023/2024 klasa 6a bierze udział w ogólnopolskim projekcie Dove Self-Esteem. Uczennice i uczniowie będą budować pozytywną relację ze swoim ciałem, aby obawy i lęki związane z wyglądem nie były barierą do tego, by w pełni wykorzystywać swój potencjał. Będziemy podejmować działania mające rozwiązać problem niskiej samooceny i negatywnego postrzegania swojego ciała u nastolatków. Projekt realizowany jest w oparciu o lekcje warsztatowe mające na celu podniesienie pewności siebie nastolatków.

Klub Szkół UNICEF
Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.
Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale przede wszystkim działają aktywnie na polu promocji i realizacji praw dziecka.
Szkolne Koło Wolontariatu należy do „Klubu Szkół UNICEF”. Mamy nadzieję, że dzięki poszerzeniu naszej działalności o nowe obszary uczniowie 114–tki będą jeszcze bardziej empatyczni i chętni do pomocy. Kącik UNICEF znajduje się przy sali 33 na III piętrze. Tam można śledzić bieżące gazetki oraz działania w ramach przynależności do klubu.
PROJEKT FUNDACJI UNIWERSYTET DZIECI – „ Młodzi obywatele. Jak poznać kraj, w którym mieszkamy?”,
dla kl. II - III.W świetlicy w bieżącym roku szkolnym realizujemy nowy projekt „Młodzi obywatele, jak poznać kraj, w którym mieszkamy?”. W czasie zajęć uczniowie zdobędą wiedzę na temat ważnych symboli narodowych i zaplanują Święto Niepodległości. Poznają kroki tańca narodowego, wykonają drzewa genealogiczne oraz porozmawiamy o konieczności ochrony zabytków. Pracując z mapą, poznamy dialekty i gwary występujące w różnych regionach Polski oraz mniejszości narodowe zamieszkujące w naszym kraju. Przygotują projekt wymarzonej przestrzeni. Dzieci uświadomią sobie, że mogą uczestniczyć w życiu społecznym i wyrażać swoją opinię w istotnych dla nich sprawach. Będą kształtować postawy patriotyczne oraz rozwiną wrażliwość kulturową.
Nauczyciele świetlicy: Marzena Lorkowska, Agnieszka Kozińska.
Rok szkolny 2022/2023
Klub Szkół UNICEF
Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale przede wszystkim działają aktywnie na polu promocji i realizacji praw dziecka. Szkolne Koło Wolontariatu postanowiło w roku szkolnym 2022/23 przystąpić do „Klubu Szkół UNICEF”. Mamy nadzieję, że dzięki poszerzeniu naszej działalności o nowe obszary uczniowie 114–tki będą jeszcze bardziej empatyczni i chętni do pomocy. Kącik UNICEF znajduje się przy sali 33 na III piętrze. Teraz można tam podziwiać plakaty wykonane przez uczniów w związku z obchodzonym 21 września Międzynarodowym Dniem Pokoju.

„Mali odkrywcy. Jak zapisać się w historii świata?”
W bieżącym roku szkolnym w świetlicy będzie realizowany projekt: „Mali odkrywcy. Jak zapisać się w historii świata?” Fundacji Uniwersytet Dzieci. Podczas zajęć uczniowie sprawdzą, jak odkrycia i dawne zwyczaje wpływają na nas dzisiaj. Przekonają się, czy nadal można być królem/królową albo rycerzem. Zajrzą w swoje marzenia i odkryją, co może im pomóc w ich spełnieniu. Prowadzący: Marzena Lorkowska i Agnieszka Kozińska.
Program edukacyjny Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny Wychowawcze ze Światem”
Klasa 5a uczestniczy w programie edukacyjnym Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny Wychowawcze ze Światem”. Jest to całoroczny cykl zajęć będący zaproszeniem do zgłębiania wyzwań współczesnego świata.
Celem programu jest nie tylko informowanie o tym, jaki nasz świat jest obecnie, lecz także kształtowanie postaw, które pomogą uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości. Po skończonym programie uczniowie poczują się bardziej odpowiedzialni za swoje codzienne wybory i zachowania, które wpływają również na ludzi w innych częściach świata. W trakcie zajęć będziemy wzmacniać postawy otwartości i odpowiedzialności i wspólnie odkrywać zależności współczesnego świata.








