Sukcesy
Rok szkolny 2025/2026
Mitologiczni giganci
W dniu 9 czerwca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu mitologicznego „Pojedynek Gigantów”. Brały w niej udział czteroosobowe drużyny z klasy Va i Vb. Zadnia konkursowe wymagały od uczestników znajomości imion bogów greckich i ich rzymskich odpowiedników, a także atrybutów tych postaci. Zawodnicy układali zdania ze związkami frazeologicznymi oraz puzzle przedstawiające scenę z wybranego mitu. Najwięcej emocji jak zawsze wzbudziła konkurencja „Tysiąc pytań do…”, podczas której drużyny odpowiadały na wylosowane przez siebie pytania za 1 lub 2 punkty. Pojedynek był bardzo emocjonujący, ponieważ zawodnicy obu drużyn znakomicie przygotowali się do konkursu – okazali się prawdziwymi gigantami mitologicznej wiedzy. Ostatecznie wygrała reprezentacja klasy Va. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Odkrywamy kosmiczną ortografię
Przestrzeń kosmiczna to obszar, który możemy odkrywać na wiele sposobów - także ortograficzny. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie „Galaktyczne dyktando” – uzupełniali tekst o tematyce kosmicznej. Okazało się, że nie było to bardzo trudne zadanie, choć dla niektórych uczestników okazało się wyzwaniem. Przedstawiamy laureatów tego konkursu:
I miejsce
Valeria Prada Va
II miejsce
Stanisław Kaleta IVb, Laura Ulanicka Vb, Jakub Chudzik VIa, Aleksandra Fila VIb,
III miejsce
Antonina Dygas Vb, Gabriela Kangelidis VIa,
wyróżnienie Kuba Więckowski IVb, Alicja Pakuła VIa
Gratulujemy zwycięzcom!
Konkurs literacki „Kosmiczna misja”
W marcu odbył się konkurs literacki, którego uczestnicy redagowali opowiadanie pt. „Kosmiczna misja”. Laureatami konkursu w dwóch kategoriach wiekowych zostali Aleksander Pietrasik z klasy piątej oraz Dorota Świniarska z klasy siódmej. Twórcy opowiadań rozbawili komisję konkursową pomysłami o uratowaniu osobnika z gatunku pyra sapiens, a także zaciekawili trzymającą w napięciu fabułą o wyprawie trzech przyjaciółek na Marsa. Gratulujemy laureatom konkursu świetnych pomysłów i talentu literackiego.
Deklamujemy wiersze Doroty Gellner
W dniu 17 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski wierszy Doroty Gellner. Wzięli w nim udział uczniowie klas V-VIII. Swoją recytacją zachwyciła nas Aleksandra Fila, która zajęła I miejsce, II miejsce przypadło Pawłowi Ostrowskiemu, zaś III miejsce zdobył Mateusz Kowalczyk. Wyróżnienia przyznano Adamowi Bigosowi oraz Jankowi Kobierzyckiemu. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Rok szkolny 2024/2025
Pojedynek Gigantów
W dniu 26.05 w naszej szkole odbył się konkurs mitologiczny Pojedynek Gigantów. W szranki stanęły dwie trzyosobowe drużyny z klasy Va i Vb. Uczestnicy dzielnie walczyli o punkty wykonując zadania z różnych kategorii. Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki, a rywalizacja bardzo wyrównana. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z klasy Va.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałej znajomości mitologii greckiej.KONKURS PLASTYCZNY PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA
W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie „Trzymaj Formę”, uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem uczniów było stworzenie dowolną techniką przestrzennych piramid zdrowego żywienia.
Mini Playback Show-Twoja Twarz brzmi Znajomo
W maju w naszej szkole został zorganizowany konkurs dla klas I-VIII pt. „Mini Playback Show-Twoja Twarz brzmi Znajomo”. Uczniowie mieli możliwość wcielić się w postacie swoich ulubionych zespołów i wokalistów. Podczas występów naszych zdolnych uczniów i uczennic mogliśmy usłyszeć hity polskich i zagranicznych wykonawców między innymi Bruno Marsa i Rose „APT”, Celo „Dom”, Dawida Kwiatkowskiego, Genzie czy Sanah. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi oraz ogromnego talentu.
Konkurs „Plastyczno - graficzny. Reklama naszej szkoły”
Tak prezentuje się NASZA SZKOŁA widziana oczami naszych uczniów. Szkoła pełna nauki, twórczego myślenia, działania, relacji i wzajemnego szacunku.
Mistrz Wiedzy Starożytnej
Szkolny konkurs „Mistrz Wiedzy Starożytnej” miał na celu wyłonić najlepszego w naszej szkole specjalistę w zakresie historii starożytnej. Uczniowie musieli rozwiązać stojący na wysokim poziomie trudności zbiór zadań. Zmierzyło się ze sobą aż czternaścioro uczniów z klas 5-8.
Ostatecznie zwycięzcami zostali:
1. miejsce – Jakub Ludwiczak (5a)
2. miejsce – Aleksander Wojtala (7a)
3. miejsce – Mateusz Kowalczyk (5a)
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie wyzwania a zwycięzcom składamy gratulacje.
Konkurs Kolęd i PastorałekKonkurs Kolęd i Pastorałek cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem. Cieszymy się, że mamy tak dużo uzdolnionych pod względem muzycznym uczniów- zarówno w klasach 1-3 jak i 4-8. Konkurs przebiega w dwóch etapach. Pierwszym są przesłuchania, a następnie nagrodzone osoby występują podczas Jasełek.
Wyniki konkursu językowego "Advent Calendar - Adventskalender"
Miło nam ogłosić wyniki konkursu z języka niemieckiego i angielskiego "Advent Calendar - Adventskalender". Wasze prace były przepiękne i bardzo trudno było wybrać zwycięzców. Mogliśmy wszyscy podziwiać je na wystawie w holu szkoły.
Oto wyniki:
I miejsce - Zuzanna Krzemień 7b
Paweł Ostrowski 7a
II miejsce - Maciej Rędzikowski 7a
Dagmara Stanisz 5b
III miejsce - Natalia Dziworska 7a
wyróżnienia: Jolanta Janicka 8a
Nikola Kowalska 8a
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy!
Posłuchajmy wierszy Ludwika Jerzego Kerna
W dniu 9 stycznia 2025 roku w naszej szkolnej bibliotece odbył się konkurs recytatorski wierszy Ludwika Jerzego Kerna. Razem z poetą odwiedziły nas dwa jeże, które zmierzały do fryzjera, spotkaliśmy pewną kawkę, która ciągle miała czkawkę oraz odkryliśmy tajniki języka kociego. Poznaliśmy amatorów pstrykania, a także pewnego Maćka, który zawsze chciał być pierwszy. A na koniec zapachniało nam plackiem, o którego walorach pięknie deklamował jeden z uczestników konkursu.
Spośród recytujących I miejsce zajął Paweł Ostrowski, II miejsce przypadło Mateuszowi Kowalczykowi, zaś na III miejscu uplasował się Adam Bigos. Wyróżnienia otrzymali Kacper Moczulski i Ola Fila.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Wyniki konkursu z języka angielskiego "Christmas Dictionary"
Miło nam ogłosić wyniki konkursu z języka angielskiego "Christmas Dictionary":
I miejsce - Zofia Żurek kl. IIb
Tomasz Podolak kl. Ia
II miejsce - Weronika Szulczyk kl. II b
Lila Guzik kl. Ib
III miejsce - Nina Kaczmarska kl. Ia
Jan Toppel kl. Ib
wyróżnienia - Adam Kozak kl. IIb
Tomasz Karbowski kl. Ib
Gartulujemy!Rok szkolny 2023/2024
Konkurs „Pani Wiosna”
Zapraszamy do obejrzenia wspaniałych prac naszych uczniów w konkursie „Pani Wiosna”. Podczas apelu dotyczącym bezpiecznej przerwy świątecznej podsumowaliśmy konkurs oraz wręczyliśmy nagrody.
1 miejsce Hanna Heinke z klasy 1A
2 miejsce Patrycja Anglart z klasy 2B
3 miejsce Małgorzata Murlikiewicz z klasy 2B
Wyróżnienie Stanisław Kaleta z klasy 2B
Gratulujemy wszystkim laureatom!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji pod poniższym linkiem!
Posłuchajmy, jak pięknie czytasz
W dniu 27.02 w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VIII. Uczestnicy interpretowali głosowo wybrane fragmenty literatury dziecięcej i młodzieżowej. Najpiękniej czytali i miejsca na podium zdobyli:
I miejsce Matylda Kulesza
II miejsce Klara Bernacińska
III miejsce Helena Bochenek i Igor Marczyński
Wyróżnienia: Alicja Pakuła, Mikołaj Wawrzos, Ksawery Janas, Nikola Kowalska, Antoni Presler.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności pięknego czytania, a zwycięzcom konkursu serdecznie Gratulujemy.
G. Piotrowicz, A. ChojeckaKonkurs Kolęd i Pastorałek
Jak co roku w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z występami laureatów konkursu zawartymi w prezentacji.
Recytujemy wiersze Wandy Chotomskiej
W piątek 1.12 w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski wierszy Wandy Chotomskiej, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Miło nam oznajmić, że miejsca na podium zajęli:
w kategorii klas IV-V:
I miejsce Helena Bochenek
II miejsce Aleksandra Fila
III miejsce Alicja Pakuła
wyróżnienie Nikola Pawlik
w kategorii klas VI-VIII:
I miejsce Filip Świerczyński
II miejsce Jakub Krysiak
III miejsce Dawid Biernacki
wyróżnienie Maja Kołodziejska
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w deklamatorskich zmaganiach, a zwycięzcom gratulujemy!
Rok szkolny 2022/2023
Ach, ten Tuwim!
W ubiegły czwartek w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski wierszy J. Tuwima. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI, którzy pięknie deklamowali utwory naszego łódzkiego poety. Komisję konkursową zachwyciła recytacja wiersza „O Grzesiu i jego cioci” w wykonaniu Pawła Ostrowskiego. II miejsce zajął Ksawery Janas, który wydeklamował „Lokomotywę”. Na III miejscu uplasowały się Kinga Dalach z wierszem „Okulary” oraz Zuzanna Krzemień z utworem o sympatycznym „Bambo”. Wyróżnienie otrzymali Nikola Pawlik oraz Wiktor Cichy.
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!
Rok szkolny 2021/2022
Znawca polityki
Kolejna edycja dorocznego konkursu dla ósmoklasistów z zakresu wiedzy o społeczeństwie zakończyła się następującymi rezultatami.
1. miejsce – Jan Rąbczewski (8c)
2. miejsce – Stanisław Rąbczewski (8c)
3. miejsce – Jakub Pietrzak (8a)
Różnice pomiędzy pierwszą trójką były minimalne, a do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna dogrywka.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Wyniki konkursu recytatorskiego z języka angielskiego "My favourite English poem"
Miło nam ogłosić wyniki konkursu recytatorskiego w języku angielskim "My favourite English poem":I MIEJSCEPiotr Turek kl. IIaMatylda Kulesza kl. VIaII MIEJSCEZuzanna Krzemień kl. IVaJakub Teodorczyk k. IVaIII MIEJSCELiliana Mistygacz kl. VIIbW etapie międzyszkolnym naszą szkołę reprezentować będą Piotr Turek i Matylda Kulesza. Trzymamy kciuki!Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.Konkurs kolęd i pastorałek
Bardzo miło nam ogłosić wyniki kolejnej edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek. Każdego roku zaskakujecie nas poziomem wykonań, doborem repertuaru, pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu scenografii do swoich występów. Jury bardzo długo debatuje nad wynikami. Bardzo trudno wybrać laureatów wśród tylu niemalże perfekcyjnych wykonań. Po burzliwych dyskusjach w tegorocznym konkursie laureatami zostali:
W kategorii wokalnej
I miejsce - Alicja Mistygacz
I miejsce - Marta Gumińska- Kieliszek
II miejsce - duet Aleksandra Kowalczyk, Wiktoria Bajerska
III miejsce - Kamila Biernacka
W kategorii instrumentalnej
I miejsce - duet Aleksandra i Anna Jóźwik
I miejsce - Hubert Forgacz
II miejsce - Zofia Łuczak
II miejsce - Natalia Dziworska
III miejsce - Szymon Dziadosz
III miejsce - Milena Woźniak
wyróżnienie zdobyła Maja Kołacińska
Wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu bardzo dziękujemy za udział, laureatom gratulujemy.
Czekamy na Was za rok w kolejnej odsłonie Konkursu Kolęd i Pastorałek.
organizatorzy - I. Gmaj, M. Kowalczyk, D. Piątkowska - Kulesza
Rok szkolny 2020/2021
Odkrywamy tajemnice zwiadowców
Cykl książek Johna Flanagana pt. „Zwiadowcy” cieszy się popularnością wśród młodszych i starszych czytelników. Wśród naszych uczniów także znajdują się miłośnicy powieści tegoż autora, którzy 14 maja stanęli w szranki konkursu dotyczącego znajomości pierwszej części cyklu „Ruin Gorlanu”. Wszyscy uczestnicy świetnie znają powieść Flangana, dlatego wyniki konkursu były bardzo zbliżone. Laureatami zostali:
Anna Jóźwik 6a
Oliwia Michalak 7c
Maciej Hajduk 7c
Zwycięzcom konkursu bardzo serdecznie gratulujemy! Dziękujemy także wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. I zachęcamy Was do poznania Willa oraz jego mistrza, Halta, w kolejnych częściach „Zwiadowców”.
Lektura w komiksie zaklęta
W lutym tego roku odbył się konkurs polonistyczny na najlepszy komiks inspirowany lekturą szkolną. Uczniowie klas czwartych i szóstych nadesłali do nas wspaniałe prace. Laureatami konkursu zostali:
- Maja Kołacińska z klasy VIA
- Dawid Biernacki z klasy IVA
- Maksymilian Stępniak z klasy IVA
Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni oceną oraz dyplomem.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” rozstrzygnięty
Nadeszło bardzo wiele nagrań czytanych przez Was utworów i niezmiernie trudno było wybrać te THE BEST:)
Oto zwycięzcy:
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce Matylda Kulesza kl. VA
II miejsce Kacper Hajduk kl. Va
III miejsce Maja Kołacińska kl. VIa, Paweł Szadkowski kl. VIa
Naszą szkołę w etapie ogólnopolskim konkursu reprezentować będzie MATYLDA KULESZA czytająca fragment utworu "Rebel Girls".
W kategorii klas VII - VIII:
I miejsce Weronika Lipińska kl. VIIc
II miejsce Sandra Kacprzak kl. VII b
III miejsce Marta Rećko kl. VIIb
wyróżnienia:
Kamila Biernacka kl. VIIb
Emilia Miller kl. VIIc
Agnieszka Cyprowska kl. VIIa
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie!
Konkurs „Znawca polityki” rozstrzygnięty
Ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu z wiedzy o społeczeństwie pod nazwą „Znawca polityki”. Uczniowie naszych ósmych klas sprawdzili swoją wiedzę w zakresie podstaw funkcjonowania państwa polskiego, oraz aktualnych wydarzeń politycznych. W pierwszej trójce znaleźli się:
1. Szymon z klasy 8a
2. Piotr z klasy 8b
3. Franciszek z klasy 8a
Serdecznie gratulujemy!
Konkurs Języka Angielskiego "MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA"
Zapraszamy uczniów klas 4 - 6 oraz 7 - 8 do udziału w konkursie języka angielskiego "MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA".
Konkurs polega na odczytaniu fragmentu prozy w języku angielskim (max. 2 minuty) i nagraniu swojego występu (nagranie dźwięku i obrazu). Można użyć dodatkowych rekwizytów, tła muzycznego itp.
Oceniane będą:
- dykcja
- interpretacja
- poprawność wymowy
- płynność czytania.
Zwycięzcy będą wyłonieni w dwóch kategoriach: 4-6 i 7-8. Zwycięzca konkursu w szkole w kategorii klas 4-6 przejdzie do drugiego etapu konkursu, tym razem międzyszkolnego.
Nagrania można wysyłać do 28 lutego na adres:
i.gmaj@zszp5.elodz.edu.pl
Zapraszamy i trzymamy kciuki!
Konkurs Kolęd i Pastorałek
Po kilkunastu latach spotykania się na wspólnym kolędowaniu musieliśmy przenieść zmagania konkursowe do przestrzeni wirtualnej. Bardzo żałujemy, że nie odbędzie się w tym roku koncert laureatów, ale miejmy nadzieję, że już za rok ...
Poziom wykonań w tym roku był bardzo wysoki. Jury miało bardzo trudne zadanie , ale po burzliwych obradach udało się wyłonić laureatów.
Są to:
W kategorii instrumentalnej:
klasy I- III
I miejsce Natalia Dziworska klasa III a
II miejsce Hubert Forgacz klasa III a
III miejsce Kinga Dalach klasa III b
klasy IV- VIII
I miejsce Jóźwik Aleksandra klasa II a i Anna Jóźwik klasa VI a >>obejrzyj występ<<
II miejsce Oliwia Stangenberg klasa VII c
III miejsce Milena Woźniak klasa VI a
wyróżnienie Małgorzata Sołtys klasa VII c
W kategorii wokalnej:
klasy I - III
I miejsce Zosia Łuczak klasa III b
II miejsce Anu Kisielińska I a
III miejsce Zuzanna Krzemień III b
klasy IV- VIII
I miejsce Kamila Biernacka klasa VII b
I miejsce Marta Rećko klasa VII b
II miejsce Liliana Mistygacz klasa VI b
II miejsce Zuzanna Suchowska klasa VI b
III miejsce Wiktoria Bajerska klasa VI a
III miejsce Hanna Wach klasa VI a
wyróżnienie Maja Kołacińska klasa VI a
Wszystkim dziękujemy za udział a laureatom bardzo gratulujemy .
Do zobaczenia za rok .