Wiosenne kwiaty
Społeczność świetlicy pracując długopisami 3D wykonała różnokolorowe kwiaty wiosenne. Posłużyły one do dekoracji pomieszczeń szkolnych.
Pozytywne emocje
W ramach projektu Labolatoria Przyszłości, w marcu, świetlica szkolna zorganizowała kolejne warsztaty z wykorzystaniem długopisów 3D. Celem zajęć było wykonanie symboli przedstawiających pozytywne emocje. Z dużą precyzją i dokładnością, używając kilku kolorów filamentu, uczniowie klas I-III, odwzorowali uśmiechnięte minki.
Upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka
W świetlicy uczniowie przygotowali prezenty dla swoich seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka - w tym roku są to, ażurowe serduszka wykonane metodą druku długopisami 3D. Mamy nadzieję, że spodobają się obdarowanym babciom i dziadkom.
Szalik dla renifera
Gdy za oknem chłód i plucha, dzieci w świetlicy tkały na krosnach szalik dla renifera.
Drukujemy dekoracje do naszej świetlicy
Na zajęciach świetlicowych dzieci przygotowały świąteczne dekoracje wykorzystując długopisy 3D.
Kokardy w 3D na Święto Niepodległości
Z okazji 11 listopada – Święta Niepodległości – uczniowie w świetlicy wydrukowali długopisami 3D kokardy w narodowych barwach.
Legorobotyka
Podczas tego roku szkolnego uczniowie klasy IIa mieli okazję uczestniczyć w Programie Laboratoria Przyszłości. Bardzo chętnie brali udział w zajęciach z Legorobotyki. Prezentacja zawiera zdjęcia oraz filmy z podjętych działań. Zapraszamy do zapoznania się.
Tablety w edukacji
W ramach zajęć Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 2a korzystali z tabletów by poszerzać wiedzę zdobytą podczas lekcji. Były to zdecydowanie jedne z bardziej lubianych zajęć dla dzieci.
Wiosenne motyle
Pracę wykonywane długopisami 3d bardzo podobały się uczniom. Stworzyliśmy wiosenne motyle, które zdobiły salę lekcyjną.
Upominki na Dzień Kobiet
W ramach zajęć Laboratoria Przyszłości wykonaliśmy drobne upominki z okazji Dnia Kobiet. Wykorzystaliśmy do tego koraliki i żelazko.
Czas na motyw!
Dnia 10 marca uczniowie kl. IVb spędzili lekcję j. polskiego ramię w ramię z długopisami 3D. Głównym zadaniem dzieci było stworzenie motywu wędrownego (np. postaci lub przedmiotu). Niektórzy wykonali kota w butach, inni różdżki, a jeszcze inni czarodziejskie dywany lub kosze z jabłkami. Każdy mógł zainspirować się rzeczą lub postacią z konkretnej baśni. W sali były stanowiska z różnymi kolorami filamentu, co usprawniło naszą pracę. Te zajęcia pomogły nam rozwijać wyobraźnię. Lekcja minęła szybko i magicznie. Na następnej godzinie lekcyjnej finalizowaliśmy nasze dzieła i pokazywaliśmy je sobie. Zrobiliśmy wspólne zdjęcia z naszymi motywami. Lekcja podobała się całej klasie i byliśmy z niej bardzo zadowoleni.
Autorem tekstu jest Igor M., uczeń klasy IVb
„Green Screen…”
W ramach projektu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła pozyskała fundusze na zakup sprzętu fotograficznego między innymi zostały zakupione lampy dające światło stałe oraz tło Green Screen. Lampy jak i tło zostały wykorzystane podczas tłustego czwartku, gdzie klasy 1-3 miały możliwość wzięcia udziału w sesji fotograficznej. Sesja ta zaowocowała słodką prezentacją, która na naszej stronie internetowej mieści się w zakładce Z życia szkoły i klas -klasy I-III. Następnie w Ostatki klasy 4-8 podczas dyskoteki szkolnej mogły wykonać samodzielnie zdjęcia na zielonym tła, by potem stworzyć swoje niezwykłe fotografie.
Dzień Kota
Z okazji Światowego Dnia Kota – 17 lutego, na zajęciach świetlicowych dzieci stworzyły koty przy użyciu pisaków 3D.
„Walentynki…”
Gdy myślimy Walentynki od razu przed oczami pojawiają nam się serca. Tym razem nie mogło być inaczej. Postanowiliśmy w ramach zajęć Laboratoriów Przyszłości wykonać przestrzenne serca. Powstały one na bazie przestrzennych szablonów, wykonywane były warstwowo a następnie łączone. Nie było to łatwe zadanie, ale efekt był przepiękny. Z pewnością jeszcze coś stworzymy pracując tą techniką.
„Prezenty dla Babci i Dziadka…”
Z okazji Dnia Babci i Dziadka klasa 2a wykonała dla swoich ukochanych babć i dziadków przepiękne upominki. Babcie otrzymały naszyjniki z kwiatami, natomiast dziadkowie urocze muszki. Wiemy ze sprawdzonych źródeł, że prezenty bardzo się spodobały. Zostały wykonane przy użyciu długopisów 3d.
„Karnawał”
Co się kojarzy z karnawałem? Nam bal, a jak bal karnawałowy to maski. Stworzyliśmy nasze maski przy pomocy długopisów 3d. Na razie ozdabiają naszą salę, ale już nie długo przydadzą nam się na balu karnawałowym.
„Świąteczne prace plastyczne…”
Święta to magiczny czas. Każdy się chyba z nami zgodzi. To czas, w którym możemy też wyczarować niezwykłe prace plastyczne. W tym roku wykonaliśmy choinki przy pomocy długopisów 3d, a także symbole świąteczne za pomocą koralików, które uprasowaliśmy żelazkiem pozyskanym dzięki udziałowi w Laboratorium Przyszłości.
Miśki 3d
Co roku obchodzimy „Dzień Pluszowego Misia”. Podczas zajęć Laboratorium Przyszłości, stosując długopisy 3d stworzyliśmy z uczniami piękne misie, które ozdobiły korytarz pierwszego piętra.
Emocje
Nie ma złych emocji, są tylko emocje z którymi trudno jest nam sobie poradzić. Podczas zajęć poszerzaliśmy kompetencje radzenia sobie z emocjami takimi jak smutek, zmęczenie, złość czy nuda. Podczas zajęć ułożyliśmy też z koralików emotikony, które pozwoliły nam utrwalić nazwy uczuć. Do zaprasowania koralików użyliśmy żelazka z Laboratoriów Przyszłości, a zdjęcia zostały wykonane aparatem Canon.
Technologia 3d w nauczaniu patriotycznym
Bardzo ważnym punktem w wychowaniu patriotycznym jest znajomość barw narodowych oraz symboli dlatego też wykorzystując długopisy 3d postanowiliśmy je utrwalić. Stworzyliśmy flagi oraz kokardy narodowe.
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości
Korzystając z pomocy dydaktycznych otrzymanych z programu „Laboratoria przyszłości”, dzieci na zajęciach świetlicowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości, utkały na krosnach makatkę w narodowych barwach.
Jesień 3d
Za oknami nadal piękna, złota jesień, a klasa 2a wykorzystała długopisy 3d, które mamy w naszej szkole dzięki udziałowi w projekcie Laboratoria Przyszłości. Stworzyliśmy piękne, jesienne liście, które są ozdobą naszej sali lekcyjnej.