Fast Heroes – Bohaterowie załogi Fast

Misją ogólnopolskiego projektu Fast Heroes – Bohaterowie załogi Fast jest edukacja społeczeństwa, między innymi dzieci w wieku szkolnym w zakresie profilaktyki i szybkiego reagowania w zakresie udarów mózgu.

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia przyczyna niepełnosprawności. Pacjenci, głównie dziadkowie  - osoby w wieku starszym mogą przeżyć bez trwałej niepełnosprawności, jeżeli otrzymają szybką i skuteczną pomoc. W minionym półroczu uczniowie klas pierwszych poznawali objawy udaru oraz tajniki pierwszej pomocy.

To bardzo ważne, bo to właśnie wnuki spędzają z dziadkami dużo czasu i powinny mieć wiedzę jak uratować im życie i zdrowie.

Uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu przekazały naszym pierwszakom niezbędną wiedzę.

W następnych miesiącach kolejne klasy przystąpią do projektu.

Zbieramto w szkole! – ogólnopolski projekt ekologiczno - dobroczynny

Szkolne Koło Wolontariatu przystąpiło do ogólnopolskiego projektu "Zbieramto w szkole" pod patronatem MEiN. Jest to projekt ekologiczno - dobroczynny, którego celem jest zbiórka środków na prowadzenie dzieł socjalnych przez polskich misjonarzy oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony środowiska i promowanie postaw dobroczynnych.
        Cele te realizowane są poprzez różnego rodzaju zbiórki, z których zyski przeznaczone są na wsparcie potrzebujących.

Dzięki zbiórkom możliwa jest dwojaka pomoc. Pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci. Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Jednocześnie możemy pomagać  misjonarzom w Afryce czy Azji np. w budowie studni lub fundowaniu stypendiów szkolnych dzięki darowiznom od firm recyklingowych. W naszej szkole zbieramy:

• srebrny złom (pojedyncze kolczyki, zerwane łańcuszki itp.);
        • zużyte baterie;
        • stare telefony komórkowe;
        • zegarki tarczowe na rękę;
        • banknoty i monety, które w różnych krajach wyszły już z obiegu.

Wyżej wymienione rzeczy można przynosić do szkoły i pozostawić w specjalnie przygotowanych pojemnikach.

Akademia leśna. Jak tropić ślady w przyrodzie?

Celem Akademii Leśnej jest wzbogacenie wiedzy dzieci o lesie jako ekosystemie o szczególnym znaczeniu dla roślin, zwierząt i ludzi. Podczas zajęć uczniowie uczestniczą w wielu badawczych aktywnościach, które wzmocniają ich naturalną ciekawość, rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, a także wzmacniją kompetencje społeczne.

Autorem projektu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci.

Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.