Prezent dla św. Mikołaja

W grudniu uczniowie należący do Klubu „Małego Książkomaniaka” wzięli udział w konkursie plastycznym na pracę o prezencie dla św. Mikołaja. Na pewno zapracowanemu świętemu przydałyby się różne upominki, które ułatwiłyby podróże po całym świecie lub umiliły odpoczynek. Nasi uczniowie wykonali przepiękne prace, które możecie podziwiać w galerii zdjęć.

Najpiękniejsza zakładka

W październiku uczniowie klas V przygotowali prześliczne zakładki do książek. Takie zadanie wykonali w związku z udziałem w projekcie XI Mały Książkomaniak. Pomysły były różnorodne, ale nam najbardziej spodobała się zakładka Dorotki. Zobaczcie, może też się zainspirujecie?

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 został uchwalony na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów. Jego głównym celem jest  poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, które  bardzo często stają się lokalnymi ośrodkami życia społecznego i stanowią centrum dostępu do kultury i wiedzy. Dzięki udziałowi w programie do naszej biblioteki zostały zakupione książki oraz została ona wyposażona w nowoczesny sprzęt elektroniczny.

• Książki naszych marzeń

Nasza szkoła wzięła udział w rządowym programie wspierania bibliotek szkolnych "Książki naszych marzeń", którego celem jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych uczniów, motywowanie ich do systematycznego czytania, integracja klas wokół wspólnie realizowanych projektów oraz przybliżenie najmłodszym czytelnikom piękna literatury. Przygotowując się do zakupu pozycji oczekiwanych przez dzieci, przeprowadzono "Wybory książek" oraz spisano prośby uczniów dotyczące zakupów. Dzięki nim uzyskano wiedzę, jakie książki maluchy i starszaki chciałyby wypożyczać. Obecnie tytuły, które zaproponowały dzieci, zostały już zakupione- w sumie 145 woluminów. W bibliotece pojawiła się:

- cała seria Martina Widmarka "Tajemnicze biuro Lassego i Mai"

- seria "Dziennik cwaniaczka"

- seria H. Webb "Zaopiekuj się mną"

- nowe tomy "Magicznego drzewa"

- wybrane tytuły o przygodach Franklina

- „Zużka D. Zołzik"

- seria miętowa Ewy Nowak

- "Paddington"

- "Kroniki archeo"

- "Seria niefortunnych zdarzeń"

i wiele, wiele innych zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów. Dzieciaki są przeszczęśliwe, kiedy widzą tyle cudownych, nowych oraz interesujących książek.