• Mały mistrz

To ogólnopolski program skierowany do dzieci klas I- III szkół podstawowych, którego ideą jest propagowanie aktywnej postawy. Głównymi celami stawianymi przed programem są: poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I-III; wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej; promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową; monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkół podstawowych; określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów oraz zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.

WF z klasą

To program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu Gazety Wyborczej i portalu Sport.pl. Wspiera on nauczycieli wychowania fizycznego w codziennej pracy. Dzięki programowi uczniowie mniej sprawni są aktywizowani, chłopcy i dziewczynki są równo traktowani. Poza tym wyrównuje szanse dzieci i młodzieży w dostępie do atrakcyjnej oferty zajęć.

Stop zwolnieniom z WF-u

To akcja zainicjowana we wrześniu 2013 roku. Od samego początku wspierali ją najlepsi polscy sportowcy. Jest odpowiedzią na alarmujące dane o stanie zdrowia, kondycji obecnej młodzieży i jej niskiej aktywności fizycznej, która w ciągu ostatnich lat dramatycznie się pogorszyła.

Przerwy na Sportowo

Na długich przerwach śródlekcyjnych uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnych formach aktywności w sali gimnastycznej. Mogą grać w koszykówkę lub wykonywać inne zadania sportowe.