Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ENGLISH SPECIAL DAYS”

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy III a będą uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „ENGLISH SPECIAL DAYS”.

Cele projektu:

• budzenie zainteresowania dzieci językiem angielskim poprzez wprowadzanie na zajęciach języka angielskiego scenariuszy zajęć dni nietypowych;
      • poszerzanie słownictwa czynnego u dzieci;
      • stworzenie przez nauczycieli bazy dydaktycznej przyjaznej dzieciom;
      • pogłębianie wiedzy o otaczającym świecie poprzez prezentowanie „dnia nietypowego”.

• Clil for children

Uczniowie pracują metodą CLIL łącząc język angielski z elementami wiedzy z innych przedmiotów. Wielojęzyczność jest kluczowym aspektem tożsamości kulturowej. W ramach działań podejmowanych na rzecz promowania mobilności i międzykulturowego zrozumienia, UE wskazała naukę jako priorytet. Znajomość języków nie dotyczy wyłącznie prowadzenia sprawnego dialogu międzykulturowego, ale także poprawiania sytuacji na rynku pracy. (uczenie się przez całe życie).

Oxford dla szkół

Dzięki współpracy z wydawnictwem biblioteka szkolna wzbogaciła się o kilka pozycji wydanych w języku angielskim, a dotyczących znanych miast na świecie.